Článek

Ženy doma na favorita nestačily, podlehly USK

Ženy doma na favorita nestačily, podlehly USK

Potřetí během jediného týdne vyrazily Levhartice do bojů RENOMIA ŽBL, když na palubovce domovské Městské sportovní haly hostily favorita z největších – ZVVZ USK Praha. Svěřenkyně Tomáše Eisnera na tým z hlavního města nestačily a prohrály potřetí v řadě.

Jako první se po necelé půlminutě prosadila teprve šestnáctiletá chomutovská Kadlecová, díky níž Levhartice vedly a nepatrný náskok udržely do začátku třetí minuty, kdy proměnila dva trestné hody hostující Voráčková.

V polovině třetí minuty otočila skóre Šípová. Pražanky už následně vedení nepustily a neustále jej navyšovaly. Na konci první čtvrtiny byly vpředu o jedenáct, v poločase už o 32 bodů. Levharticím přitom povolily jen čtrnáct bodů. Po přestávce už rozdíl mezi oběma týmy nenarůstal tak rychle.

Třetí čtvrtinu prohrály Levhartice jen o dva body, závěrečné dějství pro sebe vysokoškolačky uzmuly čtyřbodovým rozdílem a nakonec vyhrály 46:84. „Hráli jsme proti nejlepšímu mančaftu u nás a jednomu z nejlepších v celé Evropě, který sice přijel v okleštěné sestavě, která ale doteď každého porážela hodně vysoko,“ uvádí Tomáš Eisner.

„My jsme až na druhou čtvrtinu odehráli dobré utkání. Druhých deset minut jsme ale byli trochu odevzdaní a dostali jsme hodně košů z rychlých protiútoků. Tahle pasáž se mi nelíbila, zbývající tři čtvrtiny byly z naší strany velmi dobré. Druhý poločas jsme prohráli jen o šest bodů i bez naší klíčové pivotky Terky Vorlové, která má ze Slavie lehký výron a děláme maximum, aby v neděli hrála, a Kačky Bartoňové, která měla drobné zranění z prvního poločasu,“
popisuje hlavní kouč.

Toho potěšil výkon mladých hráček, které tím pádem dostaly více prostoru. „První minuty v nejvyšší soutěži odehrála Staňková,“ zmiňuje jednu z hráček ročníku 2004. „Dobrý výkon v ŽBL konečně předvedla i Kadlecová,“ jmenuje další šestnáctiletou basketbalistku, jež byla s dvanácti body druhou nejlepší střelkyní týmu za Monikou Satoranskou. „Přidaly se i ostatní,“ uzavírá Tomáš Eisner.