Článek

Ženy budou mít nové trenéry

Ženy budou mít nové trenéry

Výsledkově úspěšná sezóna 2020/21 je již minulostí. V rámci příprav na nový ročník dochází k několika podstatným změnám.

Na pozici sportovního manažera A-týmu ŽBL bude v příští sezóně působit Jakub Kadlec, který bude zodpovědný za výběr nového realizačního týmu a hráček.

„Administrativa a organizace celého klubu mne už natolik vytěžuje, že jsem se rozhodl odejít z pozice sportovního manažera A-týmu žen. Uvolněnou pozici jsem nabídl Tomášovi Eisnerovi, který je se mnou v klubu od samého začátku a má i potřebné zkušenosti. Tomáš tuto pozici bohužel nepřijal, proto jsme se dohodli s Jakubem Kadlecem jakožto spolumajitelem, že pozici sportovního manažera převezme on,“ říká Petr Drobný, který svým odstoupením odstartoval řetězec změn.

Na pozici trenéra po dvou letech u A-týmu končí Tomáš Eisner i jeho asistent Ondřej Matýs. „S Tomášem jsme jednali o možnosti sloučit jeho trenérskou pozici s uvolněnou pozicí sportovního manažera. Pro fungování týmu by to z našeho pohledu byl určitě přínos, na druhou stranu si uvědomujeme náročnost a neobvyklost takového spojení a proto plně respektujeme Tomášovo odmítnutí našeho konceptu a následné přijetí nabídky trénování v jiném klubu. Tomáš pro celou naší organizaci odvedl obrovský kus práce a naše aktuální pozice je z velké části jeho zásluha,“ uvedl nový sportovní manažer Jakub Kadlec. 

Prioritou číslo jedna je tedy obsazení pozice trenéra A-týmu. „Aktuálně jednáme se několika kandidáty a náš cíl je mít vybráno do konce června,“ uvedl Kadlec na dotaz, kdy bude známé jméno nového trenéra. Pozici asistenta převezme trenér kategorie U19 Petr Treml, jenž bude úzce spolupracovat na zapojování juniorek do A týmu.

Ohledně soupisky jsou jasná zatím čtyři již oznámená jména – Tereza Vorlová, Kateřina Bartoňová, Zuzana Kučerová a Míša Krejzová. „V jednání jsme samozřejmě s dalšími hráčkami tak, abychom měli minimálně osm zkušenějších hráček, které doplníme juniorkami. Finální slovo bude mít ale až nový trenér, proto zatím nebudu prozrazovat další jména,“ uvedl Jakub Kadlec.

Věříme, že příští sezóna začne již s účastí fanoušků, pro které připravujeme spoustu novinek. O přípravě A týmu budeme průběžně informovat na sociálních sítích i na webových stránkách.