Článek

Vyrovnaný duel v Ostravě Levhartice prohrály

Vyrovnaný duel v Ostravě Levhartice prohrály

Dva dny po druhé domácí výhře v řadě vyrazily chomutovské basketbalistky přes zasněženou republiku k dohrávce desátého kola RENOMIA ŽBL do Ostravy, která měla před úvodním rozskokem pouze o jedinou výhru méně než Levhartice. Dlouho vyrovnané střetnutí v závěru prvního poločasu překlopily na svou stranu Severomoravanky, které už vítězství nepustily a po výsledku 69:59 připravily týmu kouče Tomáše Eisnera pátou venkovní porážku v řadě.

Celá úvodní čtvrtina se nesla ve znamení střídání vedení na jedné nebo druhé straně. Družstvo VŠB sice na začátku třetí minuty odskočilo na tři body, jenže Bartoňová záhy trojkou srovnala a následně chomutovské hráčky naopak o čtyři body vedly.

Necelé dvě a půl minuty před prvním klaksonem bylo opět srovnáno a do vypršení zahajovací desetiminutovky už prošly síťkou jen dva trestné hody domácího souboru, jenž tak měl k dispozici nepatrný náskok. Ten se záhy po startu druhého hracího období rozplynul a naopak těsně vpředu byly Levhartice.

To platilo až do sedmé minuty čtvrtiny, kdy vyrovnala Mihaljevičová. Remíza svítila na ukazateli skóre ještě 106 vteřin před poločasem, jenže pak přišla šestibodová ostravská šňůra, na niž zareagovala jedním proměněným trestným hodem Kadlecová. V poločase tak Levhartice ztrácely pět bodů a toto manko už po návratu z kabin nedohnaly, přestože hned v úvodu druhého poločasu snížila Vorlová.

Chomutovská družina nakonec padla o deset bodů, čemuž nezabránily ani jediné dvě střelkyně s dvouciferným počtem bodů – dvacetibodová Krejzová a osmnáctibodová Vorlová. Hlavní trenér Tomáš Eisner zmínil po utkání několik faktorů, které podle něj rozhodly o prohře. „Bohužel jsme do zápasu vstoupili vlažně a první šest sedm minut byli všude o krok pozdě, z čehož pramenily naše rychlé fauly a snadné body soupeře,“ litoval.

Výkon především v obraně se podle šéfa střídačky ve druhé čtvrtině zvedl. „Do nějaké osmnácté minuty jsme drželi se soupeřem krok nebo měli mírný náskok, jenže pak nás rozhodil jeden sporný okamžik, po kterém jsme inkasovali šest bodů. Tím pádem jsme poločas prohráli, místo abychom po něm vedli,“ hledal další důležitý okamžik.

Co se z pohledu chomutovského kouče v závěru poločasu stalo? „Musím se na to ještě podívat na videu, protože pořád pracují emoce, ale podle mého tam byl naprosto jasný faul přes ruku Míši Krejzové,“ popisoval. „Normálně to plesklo, ale ostravští rozhodčí nepískali, takže místo dvou šestek soupeř z protiútoku dal dva body. Navíc nám byl ještě odpískán faul, který nikdo neviděl, a domácí tým dal obě šestky. Takové věci sice nemůžou zastínit náš špatný výkon, ale bolí podobně jako rychle odpískané takové fauly–nefauly na začátku, což znemožní agresivní obranu,“ připojil ještě Tomáš Eisner.

Podle něj však spolurozhodly o nezdaru hlavně vlastní chyby. Především ztráty, kterých Levhartice vyrobily o osm víc než soupeřky, a přesnost střelby. „Ve druhém poločase jsme zase dobře bránili, jenže nás sráželo, že jsme nedali ani otevřené střely nebo ‚šoupáky‘ zpod koše. Je to vidět i na skóre, protože na padesát devět bodů se v basketbale vyhrává blbě,“ uvědomoval si. „No a ztráty se s námi táhnou celou sezónu. Tentokrát jich bylo čtyřiadvacet, z nichž jsme si takových deset dvanáct udělali sami vlastní nepozorností ve chvíli, kdy nejsme pod žádným tlakem a není to ani nijak vyhrocená situace,“ lamentoval.