Článek

V přípravě na ŽBL ženy nešidí ani tmelení party

V přípravě na ŽBL ženy nešidí ani tmelení party

Příprava Levhartic na Ženskou basketbalovou ligu probíhá podle plánu. Kromě standardních věcí při ní trenér Tomáš Eisner klade důraz na tmelení kolektivu.
Část družstva se poprvé sešla už 12. srpna v Chomutově, kde absolvovala zahřívací tréninky v hale, na atletickém oválu i v posilovně na spinningových kolech. Pak už se všechny hráčky zúčastnily klubového soustředění v Janově nad Nisou, ale na rozdíl od mládežnických kategorií měly trénink daleko víc zaměřený basketbalově, přičemž využívaly halu v nedalekém Jablonci nad Nisou. Po návratu do Chomutova následoval turnaj v Brně, kde nový tým po dobrých výkonech podlehl jen o 4 body KP Brno a pak vysoko nejlepšímu celku Slovenska Ružomberoku.
Trenéři Tomáš Eisner a Jan Čmejrek mají k dispozici celý kádr, ovšem vypadla z něho Denisa Harapesová, se kterou počítali na post první rozehrávačky. „To je poměrně velká komplikace, nemůžeme to naložit na jednu hráčku,“ nepřímo trenér Eisner zmiňuje mladou Elišku Žílovou, účastnici letošního ME U20. „Intenzivně sháníme náhradu. V Česku je teď těsně před sezonou šance minimální, proto se koukáme i do zahraničí.“
Další herní prověrkou nového družstva bude domácí turnaj 13. až 15. září. Levhartice se při něm utkají s aktuálně bundesligovým nováčkem Halle, dříve stabilním účastníkem nejvyšší německé soutěže, za který dva roky hrála Jitka Eisnerová, a s pražskou Slavií, se kterou si o 13 dní později Chomutov odbude premiéru v ŽBL. Čtvrtý účastníkem mělo být druholigové Chemnitz, které podle posledních zpráv nebude moci přijet. Proto se shání náhrada.
Trenér Tomáš Eisner zdůrazňuje, že vzhledem k faktu, že jeho družstvo je nově sestavené, vítá každou zápasovou konfrontaci. Ze stejného důvodu ale podporuje i teambuildingové aktivity. „Prvotním cílem přípravy bylo, abychom se semkli. Hráčky se sice znaly, ale ne osobně. Hodně nám prospělo týdenní soustředění, tam se vytvořily dobré vazby. A hodně se utužily při paintballové bitvě na závěr,“ prozrazuje trenér Eisner. „Mám z toho dobrý pocit. Je znát, že holky chtějí hrát za Chomutov. A to je důležité.“ 

GALERIE