Článek

Třetí čtvrtina nasměrovala Levhartice k vítězství

Třetí čtvrtina nasměrovala Levhartice k vítězství

Ženy dnes hostily souseda v tabulce Trutnov a cítily šanci ukončit čtyřzápasovou sérii proher. Za cílem vykročily nekompromisně, po čtyřech minutách vedly 11:2. Ovšem pak se jim přestalo dařit střelecky a Trutnov vyrovnal. Trojka inkasovaná s poločasovou sirénou, po které šly do šaten hostující basketbalistky s dvoubodovým vedením, nakonec Levhartice nemusela mrzet. Na bodově chudou druhou čtvrtinu totiž ve třetí navázaly střeleckými hody s 28 body, čímž se dostaly do sedla, kde se celkem pohodlně udržely až do vítězného konce. 
Ženská basketbalová liga Levhartice Chomutov - BK Loko Trutnov 70:60 (19:13, 28:30, 56:48). Sestava Chomutova: Vorlová 16, Eisnerová 13, Satoranská 11, Krejzová 11, Kučerová 8, Aulichová 6, Žílová 3, Rybová 2, Čmejrková, Rokošová.
Ohlasy trenérů:
Tomáš Eisner (Levhartice Chomutov): „Čekali jsme vyrovnané utkání a to se potvrdilo. Měli jsme dobrý začátek, ale pak jsme vypadli z role a otěže převzal soupeř. Bojovný zápas rozhodla třetí čtvrtina, kdy jsme dali 28 bodů, což je pro nás neskutečně hodně. Pokračovali jsme i na začátku čtvrté čtvrtiny a tím jsme zápas zlomili v náš prospěch. Pochvala patří celému týmu, bojoval, i když jsme se v prvním poločase trápili střelecky.“  
Michal Martišek (BK Loko Trutnov): „Především blahopřeji domácím k vítězství, bylo zasloužené. Neměli jsme dobrý vstup do zápasu, ale nějak jsme se do něj dostali zpátky, dokonce jsme poločas vyhráli. Bohužel jsme toho nevyužili a ve třetí čtvrtině domácí hráčky ukázaly zkušenost, kvalitu a fyzickou vyspělost a to rozhodlo. My máme mladý tým, bojovali jsme a prohra o deset bodů pro nás není tragická, i když samozřejmě jsme smutní.“
Video rozhovory hráček:
Eliška Žílová (DSK Levhartice Chomutov)
https://youtu.be/gkp4vqsZfvU
Kateřina Kozumplíková (Loko Trutnov)

GALERIE