Článek

Skončila ŽBL a naše ženy obsadily konečné 7. místo

Skončila ŽBL a naše ženy obsadily konečné 7. místo

První sezóna ŽBL v Chomutově znamená konečné 7. místo

Exekutiva AŽLK spolu se sportovním ředitelem ŽBL po konzultaci se všemi kluby Renomia Ženské basketbalové ligy (ŽBL) navrhla výboru České basketbalové federace schválit ukončení ročníku 2019/2020 ke 13. březnu 2020.
Konečné pořadí v ročníku 2019-2020 je stanoveno po odehrání základní části Renomia ŽBL. Mistrem České republiky se tak stává tým ZVVZ USK Praha. Do případné baráže o účast v Renomia ŽBL ročníku 2020/2021 bude zařazen tým BK Strakonice – U19 Chance. 

Konečné pořadí RENOMIA ŽBL 2019/20: 
1. ZVVZ USK Praha
2. Sokol Hradec Králové
3. KP Brno
4. BK Žabiny Brno
5. BLK Slavia Praha
6. SBŠ Ostrava
7. DSK Levhartice Chomutov
8. BK Loko Trutnov
9. Slovanka MB
10. BK Strakonice – U19 Chance 

Nemáme pochopitelně z celkové situace žádnou radost, nicméně jsme přesvědčeni, že rozhodnutí o ukončení soutěže je tím nejlepším možným řešení současného stavu. Přejeme všem hráčkám a dalším aktérům ŽBL především pevné zdraví,“ doplnil guvernér ŽBL Ing. Daniel Kurucz.