Článek

Rozhovor s novým trenérem ŽBL

Rozhovor s novým trenérem ŽBL

Vedení klubu Vás oslovilo v probíhající sezóně jak velké to bylo překvapení?
Bylo to překvapení. Vrátil jsem se pracovně z Ostravy na začátku prosince a nemyslel jsem si, že budu v této sezóně někde trénovat ŽBL. S rodným Brandýsem jsem se dohodl na trénování žen ve 2. lize a na roli jakéhosi mentora v ženské složce. Takže ano, bylo.  

Proč jste se rozhodl nabídku přijmout?
Sleduji ŽBL detailně, konečně pro pozici Guvernéra ŽBL, kterou zastávám, je to vlastně povinnost. Tedy také jsem viděl Chomutov na začátku sezony a teď. Hráčky se trápí, jsou střelecky dole, hlavně v domácích zápasech. Tým znám, město také, vždyť jsem tu 8 let pracoval a kdysi trénoval i mužský tým. Chci pomoci k dobrým výkonům.

Sledoval jste výkony chomutovských levhartic v průběhu sezóny?
Ano, sledoval. Skvělý úvod proti Slavii, Slovance. Pak celkem strmý pád. Taky ale nedávné vítězství v Trutnově.  Je třeba jít do play-off ze 6. nebo 7. místa, vyhnout se USK a hlavně, do playoff postoupit. Utkání v CEWL, kde Chomutov doma podlehl Slovance nevěstilo nic dobrého. Proto je třeba se stmelit, zabrat a začít proměňovat jasné šance. Pak to půjde.  

Bude mít Váš příchod nějaký dopad na soupisku A týmu?
Nemám v plánu velké změny. S vedením klubu jsme diskutovali některé posily, to ano. Ale v závěru sezony je třeba pracovat v tomto ohledu velmi citlivě.  

Tomáš Eisner začal zapojovat do zápasů A týmu i dorostenky z kategorie U19. Budete v tomto trendu pokračovat?
Pokud na to budou mít, proč ne. Určitě je to pro ně skvělá zkušenost a osobně si myslím, že by to tak být mělo. Chomutov má vybudovanou výbornou mládežnickou základnu, tyhle holky jsou pro klub a město budoucnost. Takže pokud to půjde, tak ano! 

Jaké jsou ambice do nadstavby a případně následného playoff?
Chceme vybojovat playoff, což není ještě hotové. Potom se vyhnout osmému místu, což znamená jít na USK. To nechceme. Cokoliv jiného, tedy 6. nebo 7.  místo je relativně dobré. Hlavně chceme hrát pěkný basket, aby se líbil divákům, sponzorům.. nám samotným. Chceme v pátek porazit Ostravu. 


V playoff? Pokud ho vybojujeme, chceme hrát hezký basket a pokusit se o zázrak...