Článek

Mužům sérii výher neutnuly ani Litoměřice a Ústí

Mužům sérii výher neutnuly ani Litoměřice a Ústí

Muži A mají za sebou dva těžké víkendové zápasy na hřištích krajských rivalů. Vypořádali se s nimi na výbornou a do Chomutova přivezli dvě výhry, kterými si upevnili vedení v tabulce 2. ligy. 
V Litoměřicích hrál Chomutov oslaben o několik hráčů včetně pracovně zaneprázdněného Jakuba Houšky. Náš tým si vypracoval dvouciferné vedení a dobrým výkonem ho konstantně držel do vítězného konce. "Předváděli jsme dobrý výkon, odskočili jsme na deset bodů a podobný náskok jsme si pak udržovali. Soustředěnou hrou jsme domácím nedovolili utkání zdramatizovat," řekl trenér Radek Holuša. 
V Ústí n. L. už byl členem chomutovské sestavy nejen Jakub Houška, ale i hráči pendlující z Děčína. A bylo to třeba, protože domácí Sluneta měla na kontě jen jednu prohru a v případě vítězství mohla Levharty přeskočit. Našim basketbalistům se povedl úvod a po první čtvrtině vedli 25:8, Ústí ale do poločasu málem srovnalo. Po přestávce se Levharti zlepšili, znovu se dostali do dvacetibodového vedení, které Sluneta v závěru už jen zkorigovala na desetibodové. "Ústí má silný, vyrovnaný tým, asi nejkvalitnější z těch, se kterými jsme se letos utkali. Vyšel nám úvod a na začátku druhé čtvrtiny jsme vedli už o dvacet bodů. Pak jsme měli špatný úsek, Ústí se dotáhlo a začalo si věřit. My jsme si to o poločase vyříkali a náš výkon se pak opět zvedl," popsal o něco dramatičtější nedělní utkání Radek Holuša.  
Druhá liga mužů TJ Slavoj Litoměřice - Levharti Chomutov 61:78 (15:20, 32:44, 48:60). Sestava Chomutova: Stria 26, Jiříček 19, Boyko 16, Vl. Dolanský 7, Burda 4, Hartman 3, Lisý 3, M. Dolanský, Mladý. Sluneta USK Ústí n. L. - Levharti Chomutov 67:77 (8:25, 38:41, 45:65). Sestava Chomutova: Jiříček 13, Boyko 13, Stria 11, Vl. Dolanský 10, Malý 7, Houška 7, Žikla 6, Bobek 5, Burda 5, Hartman.