Článek

Muži vyhráli i podruhé, zdolali Sokol Pražský

Muži vyhráli i podruhé, zdolali Sokol Pražský

Ještě než začne platit vládní stopka pro veškerý sport, stihli Levharti dohrát duel druhého kola první ligy na palubovce Sokola Pražský, kde se měli představit už na konci září, ale karanténa souboj odložila. Svěřenci Radka Holuši díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase uspěli i ve druhém ligovém střetnutí a díky lepšímu skóre vedou soutěž před Plzní.

Úvodní minuta zápasu charakterizovala celou první čtvrtinu, během níž se oba týmy vystřídaly ve vedení. Po prvním klaksonu byli spokojenější Chomutovští, jimž zajistil těsné vedení v poslední vteřině Boyko. Jenže druhou desetiminutovku opanovali Pražané, které hřál o poločase sedmibodový náskok.

Levharti však vlétli do druhé poloviny zápasu jako uragán a po třech minutách hry je poslal znovu do vedení Stria. Poté, co se třetí čtvrtina přehoupla do druhé poloviny, však opět těsně vedli domácí po dvou úspěšných trestných hodech Šafaříka. Na konci třetího období už ale svítil na ukazateli osmibodový náskok Levhartů, kteří ho i díky 26 bodům Lukáše Bažanta navýšili na konečných 94:81 ze svého pohledu.

Družina Radka Holuši odehrála i druhý ligový duel bez stabilního kapitána Jakuba Houšky, ovšem na výsledku se to neprojevilo. Zřejmě i proto, že se chomutovskou kabinou prohnala o poločase bouřka. „Razantně jsme po hráčích chtěli, aby po přestávce zvýšili důraz a agresivitu. V těchto atributech nás Sokol Pražský v prvním poločase předčil a díky tomu vedl,“ prozrazuje hlavní kouč.

„Hráči si naše slova vzali k srdci a plnili, co jsme jim zdůrazňovali, díky čemuž jsme docela rychle skóre otočili v náš prospěch. Bohužel se nám nedařilo odskočit na větší rozdíl, protože jsme nedávali jasné a jednoduché pozice pod košem, takže jsme se uklidnili až později,“
ohlíží se šéf střídačky.

Podle Radka Holuši se duel definitivně zlomil na stranu jeho týmu až v závěru. „Tři čtyři minuty před koncem už domácím docházely síly a začali se trápit v útoku, takže nás bodově nedotáhli. Mohli jsme odpor soupeře zlomit už ve třetí čtvrtině, kdy jsme byli na koni, ale nedávali jsme jednoduché koše, jak už jsem o tom mluvil,“ líčí trenér.

Toho čeká složité období, neboť minimálně dva týdny se mužstvo nemůže připravovat v Městské sportovní hale. „Program řešíme a uvidíme v následujícím týdnu, co nám vláda dovolí a co zakáže,“ uvádí. „Při současném režimu bychom mohli absolvovat lehké tréninky venku v menším počtu lidí. Šlo by o nějaké výběhy a věci spojené s fyzičkou, abychom se vrátili připravení, až se zase bude moct hrát,“ naznačuje Radek Holuša.

Ovšem hlavní trenér je i k této možnosti spíše skeptický. „Obáváme se, že vláda vše ještě zpřísní a zakáže společné tréninky i venku. V tu chvíli dostanou kluci individuální plán, který budou muset plnit doma, protože se nedostanou ani do posilovny,“ přibližuje další možnost.

Radek Holuša aktuální situaci vnímá jako určitou komplikaci, neboť Levharti stihli jen dva za čtyř zápasů. „Máme nedohrané dva zápasy, teď se soutěž zastavila úplně,“ připomíná. „Nicméně věříme, že se vše znovu rozběhne a liga se normálně dohraje, i když to bude složité, protože termíny se nahustí. Díky dvěma výhrám a úspěšnému vstupu do ligy máme trochu klidu, ovšem zároveň se bojíme dalších omezení, která nás budou limitovat ze strany státu i třeba basketbalové federace,“ uzavírá kouč Levhartů.