Článek

Muži v poháru přešli přes druholigový Liberec

Muži v poháru přešli přes druholigový Liberec

Muži A dnes v utkání Českého poháru hostili druholigový LINX Liberec a byla to jejich úplně první herní prověrka rozbíhající se sezony. Úvod tomu odpovídal, Levharti celou první čtvrtinu dotahovali, ale v jejím závěru šli do vedení a už ho nepustili. Rozehráli se ke kvalitnímu výkonu a zhruba od poloviny třetí čtvrtiny nebylo o jejich vítězství pochyb, takže si v závěru svou premiéru mezi muži mohl odbýt junior Marek Dolanský. Poprvé se v chomutovském dresu představili i noví hráči David Žikla, Jakub Skalička a Vladimír Burda. Ve druhém kole by soupeřem Chomutova měly být prvoligové Litoměřice.

"Liberec je kvalitní soupeř, měl by hrát špičku druhé ligy. Výsledkem byl dobrý basketbal, naši kluci se proti takovým týmům už musí koncentrovat po celý zápas, nic nemůžou vypustit. Po nervózním začátku, kdy Liberci padlo pár střel z dálky a nám ne, jsme se drželi naší agresivní obrany a díky tomu jsme výsledek otočili a nakonec i vysoko vyhráli," řekl k utkání trenér Chomutova Radek Holuša.

Český pohár mužů: Levharti Chomutov - LINX Liberec 80:53 (18:16, 38:25, 61:39)
.

Sestava Chomutova: Jiříček 24, Houška 12, Stria 12, Skalička 11, Žikla 8, Malý 6, Boyko 3, Burda 2, Lisý 2, M. Dolanský, Vl. Dolanský, Hartman.

GALERIE