Článek

Muži v generálce vyhráli bez opor turnaj v Brně

Muži v generálce vyhráli bez opor turnaj v Brně

Áčko mužů chystající se na vstup do prvoligové soutěže vyrazilo k poslední zápasové prověrce před mistrovskými boji na jih Moravy, kde na turnaji v konkurenci Kyjova, domácího Podolí a Prostějova vybojovalo první místo.

V sobotním semifinále si svěřenci Radka Holuši poradili s Kyjovem, který zdolali výrazným rozdílem, přestože úvodní čtvrtinu prohráli. „Vstupy do zápasů nás trápí celou přípravu. Naštěstí se nám skoro vždycky povedlo zápas otočit, ale třeba Slavia nám obrat nedovolila, takže musíme klukům na první mistrák hlavy nastavit hned na začátek,“ uvědomuje si i přes triumf hlavní kouč.

O den později bylo na programu finále, v němž Levharti porazili dalšího účastníka první ligy z Prostějova. „Soupeř měl v rámci pendlování několik hráčů z nejvyšší soutěže, ale my jsme utkání zvládli a vyhráli celý turnaj, i když jsme zase prohráli první čtvrtinu,“ popisuje šéf střídačky.

Mužstvo si odvezlo pomyslné zlato, i když řada opor zůstala doma. „Vítězství na turnaji si cením hlavně proto, že jsme odjeli v okleštěné sestavě, protože s námi z pracovních nebo osobních důvodů neodcestovali Kuba Houška, Luboš Stria, Láďa Dolanský a Lukáš Bažant, což jsou matadoři ze základní sestavy,“ vyjmenovává Radek Holuša.

„Dá se říct, že první místo na turnaji je milé překvapení, ke kterému přispěli velmi dobré výkony hráčů, kteří na výbornou využili větší minutáž,“
pokračuje. „Normálně to dělám nerad, ale teď to musím říct.  V přípravě dlouhodobě prokazuje výbornou formu Nestor Boyko, který se hodně zvedl. Věříme, že to potvrdí i v soutěži,“ chválí jednoho z mladíků.

„Na turnaji mu dobře sekundovali náhradní kapitán Jan Jiříček, novic v našem týmu Arash Dušek a Ondřej Kovář, který na pivotu velmi dobře nahradil Jakuba Houšku,“
přidává další jména. Teď už vše bude směřovat k prvnímu utkání ligové soutěže. Levharti začnou v neděli 20. září v Písku.

„Jedná se o jeden z nejsilnějších týmů v lize, který praktikuje podobný styl hry jako Prostějov, takže finále nás v tomto směru dobře prověřilo. Jsme rádi, že jsme turnaj zvládli a můžeme jít do ligy se zvýšeným sebevědomím. Jak už jsem ale říkal, musíme si pohlídat začátek,“
uzavírá Radek Holuša.