Článek

Levharti si plácli se zkušeným Robertem Landou

Levharti si plácli se zkušeným Robertem Landou

I přesto, že mužské áčko Levhartů odehrálo poslední utkání na začátku října, tak teď hlásí novou tvář ve svém kádru. Tou je osmatřicetiletý zkušený pivot Robert Landa. Dva metry vysoký rodák z Českých Budějovic se tak stane další výraznou osobností chomutovských Levhartů. Landa se výrazně zapsal do historie Děčínského basketbalu, když společně s Jakubem Houškou je nazýván jednou z největších osobností tamního klubu. Mimo jiné právě zmiňovaný Houška patří mezi důvody, proč si zkušený veterán vybral Levharty. 

„Není to rozhodnutí ze dne na den. Po konci kariéry v NBL jsem měl v plánu pokračovat aktivně s basketbalem na nejvyšší možné úrovni – neumím si představit, že bych nehrál. Chybí mi radost a emoce, které utkání přinášejí, mám energii a chuť dál vítězit.,“
říká Landa, jenž nelituje konce v profesionálním basketbalu.
„Poznal jsem, že už to prostě nejde. Achilovky už nezvládly zátěž dvoufázových tréninků a dvou zápasů týdně. Na první ligu se připravím. Chomutov má charakter profesionálního klubu, kvalitní a inteligentní tým, zkušené i mladé talentované hráče. Věřím, že mám pořád Levhartům co nabídnout,“ dodal Landa.
Z příchodu Landy, jenž také zastává funkci Ústředního trenéra mládeže dívek ČR má pochopitelně radost také manažer klubu Petr Drobný. „Robert je velká osobnost a zkušený hráč, jeho příchod nás dělá silnějším týmem a v necovidové době to je jméno, které může nalákat i diváky,“ povídá s nadšením Petr Drobný.

ČBF sice zrušila letošní ročník první ligy, nicméně nová posila Levhartů věří, že chomutovský trikot ještě v této sezóně oblékne. „Soutěže byly ukončeny, ale pokud to vládní opatření dovolí, navrhne ČBF dle termínů ligový program. Ještě bude šance si v letošním ročníku za Levharty zahrát, třeba květnu nebo v červnu,“
vyhlíží lepší zítřky nejnovější akvizice chomutovských Levhartů.