Článek

Chomutov bude hostit závěrečný turnaj poháru žen

RENOMIA Český pohár žen má před sebou čtvrtfinále, které určí účastnice závěrečného RENOMIA Final Four. Jeho dějištěm bude 4. a 5. března 2021 Městská sportovní hala v Chomutově, takže Levhartice budou 24. února bojovat v Ostravě o postup na vyvrcholení pohárové soutěže v domácím prostředí.

„Jsme v podstatě jediný sport v Chomutově, který je aktuálně vidět díky tomu, že ženy můžou hrát. Jsme rádi, že nám pořadatelství bylo přiděleno a můžeme tak ještě víc propagovat naše město, kam přijedou minimálně tři týmy a stráví v bublině dva dny,“
přibližuje Petr Drobný. „Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby do Final Four postoupily i naše Levhartice. Mrzí nás jen fakt, že turnaj se bude muset hrát bez diváků,“ dodává manažer klubu.

Tým kouče Tomáš Eisnera k tomu potřebuje přejít přes Ostravu, s níž se utká 24. února od 14 hodin a 30 minut v metropoli Moravskoslezského kraje, kde na konci ledna v ligovém utkání prohrál o deset bodů. Doma však Levhartice vyhrály, takže lze očekávat vyrovnaný souboj.

Vzhledem k aktuální situaci kolem pandemie onemocnění COVID-19 musela basketbalová asociace zúžit účastníky RENOMIA Českého poháru žen jen na družstva ŽBL, tudíž do RENOMIA Final Four mohou projít ještě oba brněnské celky, USK a Slavia Praha nebo Východočešky z Hradce Králové a Trutnova.

Loni hrály Final Four KP Brno, Žabiny Brno, Slavia Praha a Hradec Králové, který ve finále podlehl Žabinám. Duel o třetí místo pro sebe uzmul druhý brněnský tým z Králova Pole. Stejný hrací model čeká na nejlepší čtyři týmy i tentokrát. Ve čtvrtek 4. března jsou na programu semifinále, jejichž vítězky se o den utkají o triumf. Poražené basketbalistky čeká bitva o třetí místo v RENOMIA Českém poháru žen.