Článek

Bojovnost dovedla Levhartice ke druhému vítězství

Bojovnost dovedla Levhartice ke druhému vítězství

Ke druhému utkání v ŽBL dnes Levhartice nastoupily proti Slovance Mladá Boleslav v roli favoritek. To jim v úvodu vůbec nesvědčilo, první čtvrtinu převážně prohrávaly. Ovšem dokázaly to zlomit bojovností, výsledek otočily a díky tomu získaly pevnější půdu pod nohama. V poslední desetiminutovce už bylo vedení Chomutova dvouciferné, a tak si premiéru v nejvyšší soutěži odbyla Dagmar Hrabovská a poprvé v sezoně nastoupila i Barbora Čmejrková. Levhartice se tak po závěrečném klaksonu mohly spolu s více než šesti stovkami fanoušků těšit z druhého vítězství!
Ženská basketbalová liga Levhartice Chomutov - Slovanka Mladá Boleslav 74:65 (14:11, 36:31, 57:47). Sestava Chomutova: Satoranská 19, Aulichová 12, Eisnerová 12, Krejzová 9, Kučerová 9, Vorlová 6, Rybová 4, Žílová 3, Čmejrková, Salačová, Hrabovská, Rokošová.
Ohlasy trenérů: 
Domácí Tomáš Eisner: „Poprvé jsme nastoupili v roli favorita, ale bylo to těžké, hodně nás to svazovalo. Udělali jsme třiadvacet ztrát, z toho polovina ani nebyla pod tlakem. Ale postupem času jsme dobře bránili. Asi rozhodla pasáž na konci třetí čtvrtiny, kdy jsme odskočili na deset bodů.“ 
Hostující Ján Hricko: „Domácí tým nás uskákal, měli jsme hodně ztracených míčů. A když už jsme se dotáhli, opět jsme udělali nějakou chybu. To byly momenty, kdy jsme selhávali. Domácí hráčky také udělaly nějaké chyby, ale byly houževnatější, bojovnější, to se projevilo hlavně na útočném doskoku. Osobně náš dnešní výkon považuji za velké zklamání.“ 

GALERIE