Článek

„Začínáme jako v přípravě,“ říká kouč po restartu

„Začínáme jako v přípravě,“ říká kouč po restartu

Vláda před časem přece jen rozvolnila opatření, která dolehla na sport. Profesionální sportovci mohou nyní trénovat i v uzavřených prostorách, což se týká také chomutovských basketbalistek. Levhartice se znovu po týdnech bez míče sešly ke společné přípravě druhé listopadové pondělí.

Kouč Tomáš Eisner měl k dispozici v podstatě celý kádr, chyběla jen Michaela Krejzová, jež si plní příjemné reprezentační povinnosti. Na Levhartice čekají i dvě fáze denně, aby se stihly připravit na znovuzahájení soutěže, k němuž by mělo dojít třetí listopadový víkend. „ŽBL by se měla znovu rozjet 20. listopadu,“ prozrazuje šéf klubu Petr Drobný.

„Momentálně komunikujeme s vedením prostřednictvím telekonferencí a řešíme, jak to bude především s testováním,“
pokračuje první muž chomutovského basketbalu. „Pokud by test platil 72 hodin, pravděpodobně by se hrálo v pátek a v neděli. Jestli by ale došlo ke zkrácení pouze na 48 hodin, byly by zápasy v pátek a v sobotu s tím, že by se soutěž musela přelosovat a vznikla by dvoukola,“ doplňuje ještě.

Téměř kompletní tým se může připravovat i díky tomu, že studující hráčky mají online výuku a ty mimochomutovské aktuálně žijí v bublině na hotelu Český dům. To vše znamená, že brzy může kouč Tomáš Eisner zařadit herní tréninky. „Naším hlavním úkolem do prvního zápasu bude sžít se znovu s míčem, kondičně by problém být neměl,“ vypálí bez váhání vládce střídačky.

„Skladba tréninků bude hodně podobná tomu, když jsme na soustředění v Jablonci nad Nisou začínali trénovat v hale. To znamená hodně zakončení, driblinku, střelby a přihrávek, abychom si co nejdřív na balón zvykli a mohli jsme co nejrychleji zařadit herní věci, protože hru pět na pět ničím nenahradíte,“
přibližuje program pro nejbližší období.

Hlavního kouče potěšilo, že jeho svěřenkyně dorazily k úvodním jednotkám v dobrém stavu a pauza se na nich výrazněji nepodepsala. „Víc nám ukážou až další tréninky, ale zatím je vidět, že se holky udržovaly, i když míč bohužel ničím nenahradíte,“ konstatuje.

Pokud vše půjde hladce, vyběhnou Levhartice na palubovku k prvnímu duelu za nějakých jedenáct dní. „Chci věřit, že času bude dost a zvládneme to. Všichni chceme hrát, protože nejhorší je sedět doma a čekat,“ líčí Tomáš Eisner. „Jakmile budeme vědět přesný termín prvního zápasu, možná jednu fázi i ubereme. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet,“ připojuje muž, který si onemocněním COVID-19 už prošel.

„Dva dny po návratu z posledního utkání v Trutnově už jsem se necítil dobře. Nakonec jsme Covidem onemocněli celá rodina a nějakých čtrnáct dní s ním bojovali,“
prozrazuje. „Děti byly relativně v pohodě, my s manželkou jsme moc dobře věděli, že jsme nemocní. Zhruba týden mi bylo nepříjemně, další týden jsem se dostával z únavy a bolesti hlavy,“ popisuje závěrem.