Vytvořil Stanislav Král
dne 28.11.2017
  • Ostatní
zobrazení (713)
Prvním turnajem dnes ve sportovní hale zahájila sezonu SD liga, soutěž pro adepty basketbalu z prvních až třetích tříd základních škol Chomutovska. Účastní se jí školy, na kterých pod záštitou klubu Levharti Chomutov probíhají basketbalové kroužky.
V prvním turnaji poměřily síly týmy chomutovských základních škol Na Příkopech, Hornická, Písečná a jirkovské ZŠ Budovatelů. S výjimkou benjamínků z Hornické, kteří s basketbalem začali teprve tento školní rok a tudíž bylo vidět, že si základní basketbalové dovednosti teprve osvojují, prokázali hráči ostatních družstev už dostatek umu a svým trenérům a vedoucím dělali svými výkony radost. Ta také přímo čišela z projevu všech dětských účastníků turnaje, a to jak těch na hřišti, tak těch, co zrovna seděli na lavičce. Výsledky nebyly tolik důležité, ale když v závěrečném utkání žáci školy Na Příkopech otočili v posledních minutách skóre ve svůj prospěch a tím pádem turnaj vyhráli, byla atmosféra v hale přímo bouřlivá. "Minulý rok jsme s basketbalem v kroužku začali, takže mám radost, jak se naši hráči za ten rok vypracovali. Je to ale samozřejmě především zásluha Jany Drobné z basketbalového klubu," řekla vedoucí vítězného družstva ZŠ Na Příkopech, učitelka Blanka Malá a dodala, že její tým byl složen z deseti "mazáků" a deseti letošních nováčků.
Výsledky: Na Příkopech - Hornická 25:5, Písečná - Budovatelů Jirkov 21:14, Budovatelů Jirkov - Hornická 8:4, Na Příkopech - Písečná 17:6, Písečná - Hornická 30:0, Budovatelů Jirkov - Na Příkopech 10:12. 
Pořadí: 1. Na Příkopech, 2. Písečná, 3. Budovatelů Jirkov, 4. Hornická.
SD ligu sponzorují Severočeské doly, a.s., Dentex, s.r.o., Ústecký kraj a BK Levharti Chomutov.

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář