Vytvořil Stanislav Král
dne 10.05.2019
  • St minižákyně U13
zobrazení (300)
Národní finále starších minižákyň U13 bylo v pátek rozehráno zápasy ve skupinách. Týmy se do Chomutova nominovaly z různých oblastních přeborů, a tak jim dosud chybělo přímé srovnání. Minimálně jeden favoriit ale jasný byl - Hradec Králové. Ten také vyhrál svou skupinu A suverénním způsobem, soupeřům dovolil dohromady vstřelit jen 25 bodů. Se dvěma výhrami své skupiny vyhrály i HB Basket Praha a k potěše chomutovských fanoušků také Levhartice. Nejvyrovnanější byla skupina C, kde všechny tři celky nasbíraly tři body. O postupu Karlových Varů z prvního místa a Tygrů Praha z druhého rozhodlo skóre ze vzájemných zápasů.
Celkově bylo ve skupinách odehráno dvanáct zápasů a v nich vstřeleno 1 027 bodů, v průměru tedy 85,6 bodu na zápas. Celkem padlo 5 tříbodových košů. Vystřeleno bylo 513 trestných hodů, úspěšných bylo jen 206. Nejlepší jsou v této činnosti zatím Karlovy Vary, které mají úspěšnost 68 % (Chomutov je druhý s 59 %). Západočešky jsou ale současně i nejvíce faulujícím týmem, odpískáno jim bylo 56 faulů. Naopak nejčistěji hrajícím družstvem je Hradec Králové s pouhými 18 fauly (Chomutov je s 37 fauly zhruba uprostřed).
První den zakončilo slavnostní zahájení Národního finále dívek U13, kterého se zúčastnil i náměstek primátora města Chomutova David Dinda. Nejemotivnějším momentem pak byla česká hymna naživo odzpívaná Levharticí Nikolou Strádalovou.

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář