Vytvořil Stanislav Král
dne 12.09.2017
  • přípravka Hornická
zobrazení (1237)
Dan Hušek a Honza Karlovský dnes vstoupili do jámy lvové. V základní škole Hornická, která je známá výchovou hokejistů, přišli tamějším prvňákům, druhákům a třeťákům představit basketbal a nabídnout jim tak sportovní alternativu.
Během hodinových prezentací pro každý uvedený ročník malým posluchačům vysvětlili, o co v basketbalu jde, naučili je rozumět základním basketbalovým pokynům v angličtině a vyzkoušeli s nimi některé cviky s míčem. „Děláme to proto, abychom se jako klub ukázali. Spousta lidí si myslí, že když se před čtyřmi lety rozpadlo ligové družstvo mužů, že už se v Chomutově basketbal nehraje,“ vysvětlil smysl akce Dan Hušek. Jeho parťák Karlos doplnil: „Taková akce přivede basket k dětem a děti následně k nám do klubu. Samy se pak rozhodnou, jestli budou hrát basketbal.“ A právě Honza Karlovský byl školákům dáván za příklad jako hráč, který to z Chomutova dotáhl až na mistrovství Evropy. Současná hvězda Levhartů přitom dětem věnovala několik svých reprezentačních dresů a trik, ale musely si je vybojovat v soutěži ve střelbě na koš, do které se vzhledem k cenám chtěly hlásit i paní učitelky.  
Prezentace Levhartů na Hornické sklidila velký úspěch. Žáci se nejen něco naučili, ale skvěle se i bavili a mnozí teď uvažují o tom, že basketbal by pro ně mohl být tím pravým sportem. Když se totiž Dan na závěr každé hodiny dětí ptal, kdo bude chodit na basketbalový kroužek nebo rovnou přijde k Levhartům na trénink, vždy se zvedl les rukou.

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář