Vytvořil Stanislav Král
dne 05.06.2018
  • St minižákyně U13
zobrazení (239)
Starší minižákyně U13 mají za sebou povedenou sezonu, diametrálně odlišnou od té předchozí. V té právě uzavřené už totiž vystrčily drápky. „Po loňské sezoně, kdy téměř všechny hráčky s basketbalem teprve začínaly a vybraly jsme si tak nováčkovskou daň v podobě 27 porážek a 1 vydřeného vítězství, jsme do té letošní vstupovaly s přesvědčením, že co nás nezabilo, to nás posílilo. Našim cílem bylo napravit si reputaci a být důstojnějším soupeřem pro zkušenější týmy. Pustily jsme se do toho opravdu s vervou, holky na trénincích makaly, byly disciplinované a byla na nich vidět obrovská touha po dobrých výsledcích,“ popisuje výchozí situaci trenérka Jitka Jančáková.
Los oblastní soutěže byl celkem příznivý, a tak Levhartice na rozjezd dostaly přijatelné soupeře z Teplic a Lovosic. V zápasech obstály na jedničku a získaly tak sebevědomí. „To nám trochu srazily hráčky Litoměřic, které v letošní sezoně neměly v naší soutěži konkurenci, a také mostecký tým, se kterým se nám dlouhodobě nehraje moc dobře. I tak jsme ale s Mostem uhrály o dost lepší výsledky než loni. Na holkách byl znát pokrok jak v individuálních činnostech, tak v herních situacích,“ zdůrazňuje Jitka Jančáková. Její svěřenkyně pak pokračovaly v dobrých výkonech. Louny i Děčín porazily a se Slunetou Ústí nad Labem odehrály dobrá utkání. V odvetách si naše starší minižákyně vedly ještě o kousek lépe, když na domácí palubovce dokázaly porazit Most, a to v obou zápasech tříbodovým rozdílem. „Dařilo se nám odehrát některé vyrovnané úseky i na palubovce prvních Litoměřic a druhého Ústí a do předposledního kola jsme bojovaly o třetí místo. To jsme nakonec neudržely a zůstaly čtvrté, i tak ale tuto sezonu můžeme považovat za mnohem úspěšnější,“ uzavírá hodnocení Jitka Jančáková.
Za celoroční práci dostaly Levhartice U13 příležitost zúčastnit se Festivalu minižákyň v Brandýse nad Labem. Tam se utkaly vesměs s druhými celky z ostatních krajů a získaly tak další cenné herní zkušenosti.

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář