Vytvořil Stanislav Král
dne 06.06.2018
  • Kadetky U17
zobrazení (442)
Kadetky nastupovaly do extraligy s optimismem, podpořeným slibnými výsledky na přípravném turnaji v Trutnově. Netušily, že je čeká celosezonní trápení.
Do určité míry byl pro další vývoj určující první hrací víkend, kdy Levhartice doma neuspěly s brněnskými týmy Žabinami a KP. V dalších utkáních družstvu pro zranění chyběly Kája Pikalová, Dáša Hrabovská a Klárka Běloušková, a tak porážky přibývaly. Rozčarování se prohlubovalo, až se změnilo ve frustraci. Hráčkám často chyběla bojovnost a nasazení, a tak se Chomutov zabydlel na konci extraligové tabulky. „Snažili jsme se to brát pozitivně. Bylo to lepší než loni, kdy holky vyhrávaly ´s prstem v nose´. Teď jsme se utkávali s nejlepší týmy v republice, jen ta adaptace na špičkový basketbal nám trvala dost dlouho,“ řekl trenér Levhartic U17 Tomáš Eisner. „Kromě asi dvou nebo tří zápasů jsme vyloženě nepropadali, spíš nás potom ve vyrovnaných zápasech srážel strach z vítězství.“
Po Novém roce, ve druhé polovině sezony, se výkony a výsledky přece jen zlepšily. Přestože se do hry čím dál víc zapojovaly dívky U15, občas už přišla i nějaká výhra. V play out, které hrály čtyři nejhorší celky po základní části, jich dokonce bylo víc než proher, k odvrácení baráže to ale nestačilo. „I když už bylo jasné, že se nezachráníme, bylo nám ke cti, že holky do poslední chvíle bojovaly. Charakter družstva se přece jen začal tvořit,“ poznamenal Tomáš Eisner.
Sezona Levhartic U17 přece jen měla happy end. V baráži, kterou už ale většinou hrály mladší hráčky, se Levharticím podařilo extraligu kadetek udržet i pro příští sezonu.

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář