Vytvořil Stanislav Král
dne 25.06.2018
  • Mladší žáci U14
zobrazení (485)
Mezi Levharty neexistovalo na začátku sezony nesourodější družstvo, než byli mladší žáci U14. Několik málo mazáků doplňovali buď basketbaloví nováčci, nebo mladší hráči, někteří i o dva roky. Na konci sezony ale už Levharti U14 tvořili plně fungující partu, která navíc mohla být spokojená i s dosaženými výsledky.
„Primárním cílem bylo vytvoření týmu. Jako družstvo jsme spolu byli druhým rokem, velkou část tvořily mladší ročníky. Začali jsme už na soustředění, kde kluci pochytili nadšení do basketbalu. Celkově se to povedlo, teď už fungují jako tým, a to nejen na palubovce, ale i mimo ni. V dobrém slova smyslu se z nich stali basketbaloví blázni,“ líčí přerod svého družstva trenér Dan Hušek. Velký kus cesty mladší žáci urazili i ve výkonnostní oblasti. Zatímco na startu sezony byli týmem dvou hráčů, v cíli už se jich bodově dokázalo prosazovat devět. „A bude to ještě víc,“ upozorňuje Dan Hušek.
Vzestupný trend vykazovaly také výsledky družstva. Základní část ještě úplně nevyšla, ve skupině B obsadil Chomutov pátou příčku s bilancí 4/8, když dokázal porazit jen horší celky Slaného a Loun. V navazující lize ale už Levharti U14 obsadili třetí místo ze sedmi s opačnou bilancí 8/4 a nebýt zdravotních patálií na konci ledna, mohlo to být ještě lepší. „Kluci už dokázali pojmout basketbal jinak. Začali agresivně bránit, snažili se o co nejrychlejší zakončení, hráli kolektivně, v pěti běhali tam i zpět, což nám svědčí,“ dokládá posun správným směrem Dan Hušek.
S blížícím se závěrem mistrovských soutěží se Levharti museli připravovat na kvalifikaci o ligu starších žáků, kterou byli bez ohledu na umístění nuceni podstoupit. A i tu zvládli. V prvním kole sice v těžké skupině obsadili třetí místo, ale v opravném druhém porazili Litoměřice a kýženou ligu vybojovali.

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář