Vytvořil Stanislav Král
dne 18.05.2018
  • Ženy
zobrazení (499)
Kategorii žen chomutovský basketbal dlouho vůbec neměl obsazenou, znovu k tomu došlo až před touto sezonou. Z juniorských a kadetských kategorií se už nahoru tlačily šikovné hráčky, a tak klub k "reinkarnaci" přistoupil, aby měly kde pokračovat… Úlohy „misionářek“ se ujala skupina basketbalistek z Ústí a také Jitka Eisnerová, která v rámci bohatých zkušeností už jednu sezonu v chomutovské hale hrála za Slovanku.
K tomuto základu se připojilo několik Levhartic U19 a vedení klubu nově sestavené družstvo žen přihlásilo do 2. ligy. Do ní bylo „vhozeno“ po jednom nebo dvou společných trénincích, obstálo však výborně. Překvapivé přitom bylo, že Levharticím se dařilo od samého začátku, i když ještě nebyly sehrané. „Bály jsme se, že to bude horší, byly jsme nervózní. Ale oba zahajovací zápasy venku jsme vyhrály a tím jsme získaly sebevědomí,“ zdůrazňuje význam povedeného startu kapitánka týmu Jitka Eisnerová. V družstvu se rozhostila pohoda, sestava se víceméně ustálila. K pěti nebo šesti ženám se vždy přidaly dvě až tři juniorky, a tak družstvo většinu zápasů odehrálo jen v osmi, někdy v sedmi, málokdy v devíti.
Ve skupině A druhé ligy náš tým obsadil třetí příčku a s přehledem postoupil do finálové skupiny. I v ní si udržel kladnou bilanci, když dvakrát porazil Poděbrady a s ostatními soupeři se rozešel smírně. V konečné tabulce tak Chomutov obsadil krásné čtvrté místo. „Když jsme měly vyhrát, tak jsme vyhrály. A byly tam i bonusy, když jsme několikrát porazily silné soupeře,“ říká Jitka Eisnerová a dodává, že velkou zbraní Levhartic byly rychlý přechod do útoku a účinný útočný doskok. „Nultá sezona dopadla na výbornou. Splnila to, co splnit měla – spojila zkušenost s našim mládím. Příští sezona už bude naostro,“ dodává trenér Tomáš Eisner.   

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář