Vytvořil Stanislav Král
dne 14.06.2018
  • Mladší žákyně U14
zobrazení (271)
Družstvo mladších žákyň U14 se na začátku uplynulé sezony muselo popasovat s přechodem z oblastní soutěže do ligy. Zvládlo ho skvěle, dokonce postoupilo do extraligy. Tam už se Levharticím nedařilo a nakonec z posledního místa musely absolvovat kvalifikaci o ligu U15.
Úvod sezony se našemu týmu povedl, hned se zařadil do skupiny čtyř celků z Ústeckého kraje, které bojovaly o dvě postupová místa do extraligy za neochvějně vládnoucí Spartou Praha. Ta jediná dokázala Chomutov dvakrát vysoko přehrát, naopak s Ústím n. L. a Litoměřicemi, které byly o rok dříve nad naše síly, měly už Levhartice vyrovnanou bilanci. A právě vítězství nad Litoměřicemi A v posledním domácím zápase zajistilo našim mladším žákyním postup do extraligy ze třetího místa. 
Na konci roku družstvo převzal trenér Ondřej Matýs a pod jeho vedením Levhartice vstoupily do nejvyšší soutěže. A brzy se ukázalo, že ta je na nezkušený tým přece jen velké sousto. Chomutov šel od porážky k porážce, výjimkou bylo kontumační vítězství v Jičíně. Výhra na palubovce by Levhartice samozřejmě potěšila mnohem víc, a dvakrát od ní byly jen malý kousek, a to v domácích zápasech s Jičínem a HB Basket Praha. „Některé zápasy byly o třídu, některé vyrovnané až do konce. Děvčata alespoň získávala zkušenosti,“ našel pozitivum trenér Ondřej Matýs. „Abychom příště byli úspěšnější, je potřeba, aby tým fungoval jako tým a ne jako jednotlivci a také aby si lépe osvojil herní systém, který se mu my, trenéři, snažíme vtisknout.“
Konec sezony mladších žákyň U14 se přece jen nesl v pozitivním duchu. Na mezinárodním turnaji v Lucembursku, kde obsadily 4. místo, získaly Levhartice ztracené sebevědomí a to zúročily v kvalifikaci o ligu starších žákyň U15, v níž všechny tři soupeře porazily minimálně padesátibodovým rozdílem.

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář