Vytvořil Stanislav Král
dne 31.05.2018
  • Ml minižákyně U12
zobrazení (227)
Mladší minižákyně U12 vstupovaly v říjnu do oblastního přeboru bez větších ambicí, vždyť soupisku tvořily vesměs hráčky ročníku 2007, které spadají ještě do kategorie o rok níž. Ročník 2006 v něm zastupují Vája Čermáková a Kačka Kloudová, které byly ještě spolu s Klárkou Bittnerovou dle předpokladů tahounkami týmu a velkou měrou se postaraly například o překvapivé vítězství hned v prvním zápase nad hráčkami Slovanu Litoměřice. Ty v minižákovských kategoriích momentálně hrají prim, což dokazuje fakt, že porážka v Chomutově byla v základní části jejich jedinou.
V průběhu sezony se do týmu zapojily čtyři úplně nové hráčky a ty stávající se každým zápasem zlepšovaly. „Ústeckou Slunetu i Slovan Varnsdorf jsme s přehledem porážely, i v utkání s Mostem, který má mnohem lépe silově vybavené družstvo, jsme sahaly po vítězství,“ popsala základní část, ve které Levhartice s bilancí 9/7 skončily třetí, trenérka Jitka Jančáková.
Následovala nadstavba o 3.-4. místo, v níž chomutovské basketbalistky opět čekaly čtyři zápasy se Slunetou, tentokrát už bez Kačky Kloudové, která dostala šanci v kategoriích U14 a U15. „Venkovní zápasy se nám příliš nevydařily, v těch domácích jsme ale zabraly a odměnou nám bylo závěrečné vítězství. Moc si ho ceníme a měly jsme z něho velkou radost. Naše mladé družstvo nabralo spoustu cenných zkušeností a věřím, že je zúročí v příštích sezonách,“ dodala Jitka Jančáková.

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář