Vytvořil Stanislav Král
dne 22.06.2018
  • Starší žákyně U15
zobrazení (365)
Starší žákyně vstupovaly do sezony 2017/2018 s vizitkou druhého nejlepšího týmu republiky. Ovšem zatímco všichni soupeři z absolutní špičky posílili, Levhartice oslabil odchod pivotky Aničky Chromé.
Přesto byla první polovina sezony bravurní. Ligovou skupinu Chomutov vyhrál se stoprocentní bilancí 14/0 a výborně si vedl i v extralize. První soutěžní prohru tak utrpěl až v polovině února. „Hráli jsme oslabeni chřipkou se Slovankou, která nevyhověla naší žádosti o odložení zápasu. Takže vlastně první porážka přišla až v Hradci Králové, kdy jsme celý zápas vedli, ale nezvládli koncovku,“ připomíná trenér Tomáš Eisner. I nadále naše družstvo v zápasech s nejlepšími týmy své kategorie dokazovalo, že pro mistrovství republiky se s ním musí opět počítat do bojů o medaile. Toto přesvědčení ale přece jen trochu nahlodala závěrečná tři extraligová kola, kdy Chomutov dvěma porážkami a jedním vydřeným vítězstvím přišel o pořadatelství MČR i o herní pohodu. V extralize tak naše basketbalistky obsadily 2. místo s bilancí 18/4.
Mistrovství České republiky v Hradci Králové zahájily Levhartice velice slibně. „Ve skupině jsme měli nepříjemné soupeře Slovanku a USK, kteří nás v závěru extraligy porazili. Přesto jsme to zvládli v pohodě a bez porážky,“ říká Tomáš Eisner. V semifinále Chomutov narazil na domácí Lvice, které naopak ve skupině byly kousek od vyřazení, ale právě zápas s Levharticemi jednoznačně vyhrály a dostaly se tím z krize. Na Chomutov tak zbyl zápas o bronz. „Pořád to bylo o medaile a my jsme je USK rozhodně nechtěli nechat. Ale byl to pro nás zápas blbec. Nedali jsme pět šest větších šancí v řadě, srazilo nás to a zaslouženě jsme prohráli,“ přiznává Tomáš Eisner a dodává: „Nebylo lehké odehrát pět zápasů ve čtyřech dnech, to byla pro náš základ osmi hráček obrovská porce, na to jsme asi dojeli. Na druhou stranu není v republice družstvo, které bychom v sezoně neporazili. Když jsme se na zápas mohli v klidu připravit, předváděli jsme špičkový basketbal.“
Starší žákyně doplněné Janou Hlavovou pak čekalo ještě jedno měření sil. Kvalifikaci o extraligu kadetek U17 zvládly výborně, když přesvědčivě porazily všechny tři soupeře. Zahájily tak přechod do vyšší věkové kategorie, v níž už se budou muset obejít bez Nikoly Zdeňkové, která odešla do Brna.

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář