Vytvořil Stanislav Král
dne 21.06.2019
  • Starší minižáci U13
zobrazení (119)
Starší minižáci U13 se na začátku sezony museli vyrovnat s přechodem na koše ve standardní výšce 3,05 m, v jejím průběhu pak z úzkým kádrem, který byl jejich hlavní konkurenční nevýhodou ve finálové skupině.
"Již první přípravný domácí zápas s Děčínem ukázal, že začínáme od píky. Tolik nedohozů, přehozů, špatných zakončení, časté kroky, double, bylo toho opravdu dost. Ale po třech měsících jsme již na domácím vánočním turnaji s Děčínem vyhráli a poté mu již byli vyrovnaným soupeřem," zmínil těžký start do sezony trenér Eda Heluz. 
Týmy v oblastním přeboru byly rozděleny do dvou skupin, z nichž vždy první dva postoupily do finálové skupiny. Ve skupině A se to s přehledem povedlo Roudnici a Děčínu, ve skupině B pak favorizovanému Ústí a nakonec i Chomutovu. "Ústí od začátku dominovalo a do finálové skupiny postoupilo bez  problémů. O druhé místo jsme se přetahovali s Litoměřicemi a Louny, až nakonec díky šťastným výhrám, například v Lounech nebo doma s Litoměřicemi, jsme postoupili i my," popsal Eda Heluz.
Druhá část sezony už Levhartům tolik radosti nepřinesla, Levharti prohráli jedenáct z dvanácti zápasů a obsadili 4. místo. Velkou roli hrála šíře kádru. "Víceméně se ustálila parta kluků, nikdo již nekončil jako v předchozích letech, takže máme po kupě zhruba 12 až 14 hráčů. Tréninkové jednotky, které jsme absolvovali do jarní části soutěže, určitě napomohly tomu, že jsme ve vzájemných zápasech byli soupeřům, kteří nás ještě v loňské sezoně U12 ve všech směrech válcovali, ve většině utkání vyrovnaným soupeřem. Problém, že nakonec někdy docházelo i k vysokým porážkám, vidím v tom, že nás v systému povinného střídání bylo málo. Do tohoto systému je ideální mít 16 vyrovnaných dětí a poté je průběžně točit. Tímto počtem disponovali všichni soupeři ve finálové skupině. U nás běžnou praxí zejména v zimních měsících bylo, že nám dvě děti onemocněly a jedno odjelo na lyžák. Tudíž jsme některé zápasy byli nuceni odehrát v devíti, což je v rozporu s pravidly," konstatoval Eda Heluz a jako příklad uvedl utkání v Roudnicí a doma s Děčínem. Připomněl i pozitivní příklad. "Velmi dobrý zážitek jsem si odvezl z Ústí, kde jsme sice prohráli o čtyři body, ale domácí jsme trápili v jedenácti dětech, z toho dva kluci jsou výrazně mladší ročníky."
"Když někdo ze základní osy hráčů chyběl, mělo to vždy fatální důsledky, jelikož když je k dispozici pouze 10 nebo 11 hráčů, do hry zasahují i ti, které to nebaví nebo jsou duchem mimo. A to beru vůči těm zapáleným jako nespravedlnost. Není prostě možnost střídání. V tomto smyslu jsem rád, že již příští rok začíná jiný režim a do hry zasáhnou jen ti, co budou chtít opravdu hrát," vítá změnu trenér Heluz. "Letošní ročník odtáhli zejména oba Vojtové, Michal, Míra, Tomáš, Dan Winter, Štěpán Polák, dále se k nim přidali Adam, Matěj, Dominik, Danek, Štěpán, Mára, Jáchym a nově i Pavel, který, byť je s námi krátce, dělá velké pokroky."
Trenérský triumvirát Eda Heluz, Vladimír Dolanský a Jaromír Šrámek sezonu hodnotí jako povedenou. "Povedlo se nám postoupit do finálové skupiny, kluci udělali zase pokrok směrem dopředu a dále víc z nich cítím, že i přes různorodé povahy jsou dobrý kolektiv," uzavřel hodnocení trenér Eda Heluz.

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář