Vytvořil Stanislav Král
dne 29.05.2018
  • Kadeti U17
zobrazení (285)
Kadeti U17 se za končící sezonou mohou ohlédnout s pocitem dobře vykonané práce. V lize skončili třetí, což je pro tým, který se o rok dříve pohyboval ve středu tabulky nadregionálního přeboru, nečekaný a potěšující výsledek. K úplné spokojenosti tak Levhartům chybí snad jen stabilita výkonů.
Na začátku sezony se Levharti U17 museli nejprve přeorientovat na vyšší soutěž. „Některým to trvalo celé přípravné období, některým ještě první kola mistrovské sezony. Nebylo to jednoduché, ale nakonec všichni pochopili, že cesta vede přes píli v tréninku,“ poznamenal trenér Radek Holuša a připomněl, že začátek sezony ještě ztížila absence rozehrávačů. První dva ligové zápasy kadeti prohráli, ale pak nasadili k parádní jízdě, která je z posledního místa vynesla na přední příčky tabulky skupiny A. „Ve třetím utkání jsme poprvé zvítězili a kluky to neuvěřitelně nakoplo. Dostali jsme se na vítěznou vlnu a začali si věřit. Byl to zlom v sezoně,“ okomentoval to Radek Holuša. Během vítězného období náš tým dokonce dvakrát porazil regionálního rivala, tehdy vedoucí Ústí nad Labem a rázem se zařadil mezi kandidáty na postup do finálové skupiny. Boj o dvě postupová místa byl dramatický do úplného závěru, ale Levharti ho zvládli nejlépe a postoupili z prvního místa!
Také ve společnosti nejlepších družstev ze tří ligových skupin Levharti U17 obstáli a s bilancí 5/5 obsadili výbornou třetí příčku. „Nadstavbu jsme odehráli důstojně. Za zmínku stojí excelentní výkon a vítězství doma nad vedoucím Kolínem, bohužel ale také ostudná prohra ve Žďáru,“ připomněl nejvýraznější momenty sezony Radek Holuša. „Konečné třetí místo je ale skvělé. Před sezonou ho nikdo nečekal a po prvních dvou zápasech už vůbec ne.“
Chomutovské družstvo těžilo a těží z téměř ideálního složení. Jsou v něm kvalitní rozehrávači, křídla i víc pivotů, kteří některým družstvům chybějí. „To je síla, o kterou se můžeme opřít. Když na sobě kluci nepřestanou pracovat, můžeme pomýšlet ještě na vyšší cíle,“ je přesvědčený trenér kadetů, které nyní čeká přechod mezi juniory.  

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář