Vytvořil Stanislav Král
dne 22.05.2018
  • Mladší žákyně U14
zobrazení (372)
Mladší žákyně U14 cestovaly na turnaj do lucemburského města Esch bez tří opor – Valentýny Kadlecové, Barbory Jorové a Kačky Kloudové, proto ani neměly ambice zopakovat loňské vítězství o rok starších Levhartic. Nakonec ale bojovaly o medaili a výsledné čtvrté místo hodnotí jako úspěch. Zlepšily si náladu po nepovedené extralize a pozitivně se naladily před kvalifikací o ligu, která proběhne tento víkend v Chomutově.
Vydařily se jim hlavně všechny tři sobotní zápasy v základní skupině, zato v neděli prohrály obě utkání s nejlepšími celky druhé skupiny. Mimořádně dramatický byl především zápas o třetí místo, v němž se rozhodlo až v koncovce. „Vyhráli jsme skupinu, což jsme ani nečekali. V semifinále jsme se utkali s Chemnitz, s nimž už jsme jednou hráli. Holky se snažily, ale už byly utahané a z toho pramenily chyby. V zápase o třetí místo jsme nastoupili proti domácím, některé hráčky s drobnými bolístkami, kvůli kterým potom už nehrály. Zápas byl vyrovnaný, pak měly Lucemburčanky mírně navrch, ale my se dotáhli. Postupně jsme byli basketbalovější, ale nakonec o výsledku nerozhodly hráčky, ale rozhodčí,“ posteskl si trenér Ondřej Matýs, na jedinou slabou stránku jinak velmi kvalitně zorganizované akce. Kromě poháru za čtvrté místo si Levhartice připsaly ještě jeden úspěch. Do pětičlenného all stars týmu turnaje byla vybrána Martina Blahová. Ta při nepřítomnosti výše zmíněných spoluhráček se stala opravdovým lídrem a tahounem družstva. „Celkově turnaj hodnotíme pozitivně. Holky si zahrály na místě, kam se už možná nikdy nedostanou, s týmy, se kterými se už možná nikdy neutkají. Každý soupeř byl přitom jiný, každý představoval jiný herní systém. Dostali jsme se do zápasového rytmu před kvalifikací U15 a nová děvčata, která ji budou s námi hrát, dobře zapadla do družstva. To fungovalo jednolitě, holky tahaly za jeden provaz,“ dodal Ondřej Matýs.
Výsledky Chomutova: SV Halle Lions (Německo) 30:24, Estudio Madrid (Španělsko) 34:17, Basket Cervia-Cesenatico (Itálie) 20:16, Chemnitz Cats (Německo) 18:31, Basket Esch (Lucembursko) 38:41.  

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář