Vytvořil Stanislav Král
dne 22.05.2018
  • Mladší žáci U14
zobrazení (318)
Mladší žáci U14 se z mezinárodního turnaje v Lucembursku vrátili spokojení. Poměřili síly s vrstevníky z osmi zemí, získali cenné zkušenosti a před víkendovou kvalifikací o ligu U15 se vrátili k zápasové praxi.
Absolvovali devět zápasů v rozmezí třiceti hodin, naštěstí se hrálo jen čtyřikrát pět minut. Čtyřikrát zvítězili a pětkrát prohráli, což je zařadilo na sedmou příčku. Soupeři byli různě vyspělí a Levhartům se také pokaždé nepodařilo odevzdat optimální výkon, ale to bylo samozřejmě zapříčiněno i krátkými přestávkami mezi zápasy. Obecně hráli lépe proti silnějším týmům, což si přenesli z mistrovské sezony. Výborně zahráli například proti pozdějším vítězům turnaje, belgické akademii Uccle Europe, která připravuje talenty pro zámořskou NBA. „Belgičané byli neskuteční atleti, ještě jsem nezažil, aby frajer z kategorie mladších žáků smečoval. Také výborně stříleli, na druhou stranu nebyli svázaní žádnou taktikou,“ řekl trenér našeho týmu Dan Hušek. V mezinárodní konkurenci Levharti zaostávali při hře jednoho na jednoho, jejich silnou zbraní ale byl rychlý přechod do útoku a také bývali běhavější než soupeř. „Turnaj hodnotím pozitivně. Do sytosti si zahráli všichni, až už ani pak někteří nechtěli. Každý ze zápasů se povedl někomu jinému, z čehož můžeme těžit na kvalifikaci teď v sobotu a neděli. Byly tam celky, které byly výkonnostně nad námi i pod námi, i takové, se kterými jsme asi tak nastejno. Taková konfrontace pro nás byla ohromně přínosná, protože zcela jistě na kvalifikaci nepotkáme soupeře, který by byl silovější než srbský Novi Sad, rychlejší než francouzské Nancy a basketbalovější než belgická akademie Uccle Europe,“ uvedl trenér Hušek a dodal, že přínos vidí i ve stmelení družstva. „Kluci chtěli být pořád spolu, měli například zájem chodit společně v klubovém oblečení, i mimo zápasy se snažili komunikovat s hráči z jiných týmů.“
Výsledky Chomutova: Nitia Betebuerg (Lucembursko) 39:23, Uccle Europe (Belgie) 22:38, NCR Valongo (Portugalsko) 34:24, High Five Tilburg (Holandsko) 21:10, Neos Novi Sad (Srbsko) 22:45, SLUC Nancy (Francie) 32:50, Estudio Madrid (Španělsko) 22:24, Dragons Mödling (Rakousko) 22:28, Nitia Betebuerg (Lucembursko) 29:18.

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář