Vytvořil Stanislav Král
dne 11.06.2018
  • Mladší minižáci U12
zobrazení (279)
Mladší minižáci U12 si o víkendu protáhli sezonu na Brandýském poháru. Čekala je tam hra na „velké“ koše a devět soupeřů, z nichž se čtyřmi poměřili síly už ve skupině A. 
Levharti si vedli výborně, postupně porazili Mladou Boleslav 56:6, Kroměříž 47:11, Brandýs 41:35 a německý tým Sixers 65:18. Všechny soupeře přehráli kolektivním výkonem, dobrou obranou, a hlavně se jim dařilo doskákat dost míčů nejenom pod vlastním košem, ale i pod košem soupeře, který byl mnohdy i vyšší. Největší drama přinesl zápas s domácím celkem. "To byl opravdu boj o finále. Po první čtvrtině byl stav vyrovnaný. Ve druhé se dostal Brandýs do trháku a již vedl o 10 bodů. Naši kluci hrající v této čtvrtině dokázali přesto zabojovat a šťastnou střelou z dálky jsme šli do druhého poločasu s vyrovnaným výsledkem 21:21. Po přestávce jsme si vytvořili náskok až osmi bodů, soupeř pak vinou našich chyb snížil, ale nakonec jsme zápas dotáhli do vítězného konce," popsal nejvyrovnanější zápas turnaje trenér Levhartů U12 Eda Heluz. 
V neděli na naše družstvo čekal finálový zápas s Plzní, která také všechny soupeře ve skupině porazila, navíc jednoznačně. Bohužel mnoho práce neměla ani s Chomutovem, zvítězila 62:8. "Tým Plzně je pro nás zatím nedostižnou metou. Odehráli jsme s nimi již vánoční turnaj, kde stejně jako v tomto finálovém zápase ukázal svoji dominanci," uznal sílu soupeře Eda Heluz. K celému turnaji dodal: "Ze sportovního pohledu ho považuji za dosti úspěšný, je dobře, že jsme měli srovnání i s jinými celky, se kterými se jinak nemáme šanci potkat. Velké uznání a dík patří také organizátorům. Je vidět, že Brandýs nad Labem  je  město, kde je basket doma. Jsem také velmi potěšen, jak náš kolektiv přijal nové kamarády Matěje a Štěpána, se kterými odehrajeme příští ročník soutěže."
Chomutov hrál v sestavě: Vojtěch Čermák, Tomáš Kováč, Michal Bureš, Vojtěch Heluz, Dan Winter, Jaromír Šrámek, Marek Sekáč, Jáchym Šrámek, Adam Hromadík, Štěpán Polák, Matěj Vurma.

Fotogalerie

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář