Vytvořil Stanislav Král
dne 28.05.2018
  • Mladší žákyně U14
zobrazení (268)
Kvůli výsledkově nepovedené druhé části sezony a poslednímu místu v extralize se mladší žákyně U14 musely zúčastnit kvalifikace o ligu U15 pro sezonu 2018/19. Jednu z jejích skupin hostil Chomutov a Levharticím se na vlastní palubovce náramně dařilo. Přestože šly do kvalifikace s respektem, všechny tři soupeře vysoko přehrály. Přes léto si tak mohou odpočinout s vědomím, že jsou i nadále ligové!
Levhartice Chomutov - Bižuterie Jablonec nad Nisou 80:30 (27:10, 44:15, 63:23). Sestava Chomutova: J. Staňková 19, Blahová 17, Kadlecová 10, Jorová 9, Krešne 9, E. Staňková 8, Peroutka 6, Kloudová 2, Tůmová, N. Strádalová, L. Kočí, Kordaničová. "Kvalifikaci jsme začali proti nejsilnějšímu soupeři. Úvodních pár minut bylo nervózních a museli jsme se dostat do tempa, ale postupně jsme převzali otěže a nakonec i vysoko zvítězili," popsal průběh důležitého utkání trenér Levhartic Ondřej Matýs.
Levhartice Chomutov - BC Slaný 106:39 (27:7, 54:15, 86:28). Sestava Chomutova: Jorová 23, Kadlecová 19, J. Staňková 18, Kloudová 12, Blahová 8, Kordaničová 8, L. Kočí 6, E. Staňková 4, Peroutka 2, Hrbková 2, N. Strádalová 2, Krešne 2. "
Slaný dopoledne porazil Brandýs o dva body. Chtěli jsme na soupeře nastoupit s energií a co nejrychleji si udělat dostatečný rozdíl ve skóre a rozhodnout o postupu do žákovské ligy U15. To se nám podařilo, a tak jsme potom už zkoušeli různé věci do nové sezony. Přes ohromný rozdíl ve skóre jsme se dopustili i chyb, na kterých musíme ještě zapracovat," řekl Ondřej Matýs.
Levhartice Chomutov - BK Brandýs nad Labem 92:26 (24:4, 46:12, 66:19). Sestava Chomutova: J. Staňková 24, Kadlecová 17, Jorová 15, Kloudová 8, Krešne 4, L. Kočí 4, E. Staňková 2, Peroutka 2, N. Strádalová 2, Kordaničová 2, Tůmová. "
Již před utkáním bylo jasné, kdo postupuje a pro koho kvalifikace končí. Vstup jsme měli nejlepší ze všech tří utkání, rychle jsme se ujali vedení 14:0 a celkově první perioda byla nejpovedenější. Ale ve druhé čtvrtině jsme si vybrali hluchou pasáž, kdy jsme nebyli schopni tři minuty dát koš. Po time outu jsme se vrátili k naší hře a znovu vysoko zvítězili," uvedl trenér Matýs.