Vytvořil Stanislav Král
dne 21.05.2018
  • Ostatní
zobrazení (343)
Náročný basketbalový víkend mají za sebou obě kategorie U14 našeho klubu. S finanční podporou města Chomutova se totiž zúčastnily velkého mezinárodního turnaje v Lucembursku, kde chlapci během třiceti hodin odehráli devět zápasů a děvčata šest. Nevedli si přitom vůbec špatně, Levhartice vedené trenéry Ondřejem Matýsem a Martinou Krešne vybojovaly čtvrté místo z osmi, Levharti pod vedením Dana Huška a Jendy Petreka obsadili sedmé místo z dvanácti.
Turnaj v lucemburském městě Esch proběhl už po pětadvacáté a organizačně je dotažený takřka k dokonalosti. Tamní sportoviště by mohly závidět i ty nejlepší české kluby, logistika je šitá na míru potřebám turnaje, organizátoři myslí na všechno a navíc jsou kdykoliv připraveni splnit účastníkům jakékoliv přání. Není divu, že týmy ze všech možných koutů Evropy, letos bylo účastnických států dvanáct, na turnaj jezdí rády. Stejně tak se na turnaji líbilo Levhartům.
Hraje se na čtyřikrát pět minut, také některá turnajová pravidla jsou odlišná od běžných. Naše mladší žákyně už mají v Lucembursku dobré jméno, zúčastnily se ho po čtvrté, z toho dvakrát získaly zlato! V sobotu vyhrály všechny tři zápasy ve skupině, ale v neděli se jim v semifinále a v následném utkání o bronz tolik nevedlo. Také chlapci, kteří se na turnaji představili poprvé, začali výborně, ve skupině porazili tři soupeře z pěti, ale prohráli vyřazovací duel o postup do semifinále, a tak skončili ve skupině o 5. až 8. místo. V ní dvakrát prohráli a na závěr zvítězili, čímž si zajistili sedmou příčku. Pro obě družstva Levhartů byl lucemburský turnaj přínosem i z hlediska kvalifikací o ligu příští víkend. „Za dva roky, co je tým pohromadě, to pro nás byla první taková zkušenost. Byly tam celky, které byly výkonnostně nad námi i pod námi, i takové, se kterými jsme asi tak nastejno. Taková konfrontace pro nás byla ohromně přínosná, protože zcela jistě na kvalifikaci nepotkáme soupeře, který by byl silovější než srbský Novi Sad, rychlejší než francouzské Nancy a basketbalovější než belgická akademie Uccle Europe,“ zdůraznil trenér Levhartů U14 Dan Hušek.
Kromě vlastního basketbalového programu byly pro Levharty zážitkem i zahajovací a zakončovací ceremoniály, při kterých jim během nástupu hrála česká hymna. Příjemným překvapením pak bylo setkání s výkonným ředitelem Evropské basketbalové federace (FIBA Europe) Kamilem Novákem, který se s celou chomutovskou výpravou vyfotil (viz titulní fotka článku). V následujících článcích zhodnotíme turnaj jednotlivě z hlediska účasti našich děvčat i našich chlapců.

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář