Vytvořil Stanislav Král
dne 15.08.2018
  • Ostatní
zobrazení (1432)
Na sto třicet členů našeho klubu se v těchto dnech připravuje na nadcházející sezonu při soustředění v Janově nad Nisou. Na čerstvém vzduchu a v krásné přírodě Jizerských hor nabírají především fyzickou kondici.
„Charakter naší přípravy se mění z dětského na mužský, hodně nabíráme svalovou hmotu. Kluci makají, ke všemu přistupují jako profesionálové,“ chválí přístup kadetů a juniorů trenér Radek Holuša. Nejstarší chlapecká kategorie se při cvičení zaměřuje na výbušnost, dost času, každý den hodinu dopoledne a hodinu odpoledne, věnuje také práci s míčem a zlepšování střelby.
Mladší a starší minižactvo vedou trenéři Eda Heluz a Jaromír Šrámek. „Naše parta je pohromadě třetí rok, sedm borců ze třinácti už je tu potřetí,“ říká první z nich. „Musím říct, že je to znát, vidíme významný posun k lepšímu v tréninkové práci, na hřišti i v chování mimo něj. Jáchym Šrámek, jedna z opor družstva, je na soustředění také spokojený: „Líbí se mi tréninky, i když jsou těžké. Dobře se mi běhá, dobře se mi cvičí a mám tu dobré kamarády.“ Také toto družstvo jedenácti a dvanáctiletých hráčů se zaměřuje na fyzičku, ale dvě hodiny denně věnuje přece jen záživnější práci s míčem. Tým si stanovil úkol - do konce soustředění chce vyběhnout blízkou sjezdovku.
Trenér Dan Hušek charakterizoval soustředění svého týmu starších žáků jako atletické: „Snažíme se pracovat na kondici, nabíráme sílu do nohou, trénujeme výbušnost. Na basketbal dojde později, teď se mu vyhýbáme.“
V prostředí, kde jedinou rovinou jsou dvě basketbalová hřiště, mladí Levharti a Levhartice obdivuhodně zvládají velké objemy běhů a další fyzické práce. Čas se ale najde i na hry, zábavu a regeneraci ve vířivce a v bazénu.

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář