Vytvořil Stanislav Král
dne 06.05.2019
  • St minižákyně U13
zobrazení (861)
Naše starší minižákyně od pátku do neděle čeká vrchol sezony a velká událost to bude i pro celý klub. Levhartům totiž byla svěřena organizace Národního finále v basketbale dívek U13. Náš tým by se rád popral o medaile, má to ale jeden háček.
Levhartice U13 mají za sebou skvostnou sezonu v oblastním přeboru, všech 24 zápasů vyhrály. A ani jednou to nebylo drama, nejtěsnějším výsledkem byla výhra 44:17 nad druhou Slunetou Ústí nad Labem. Bude výkonnost našeho družstva stačit na medaili? "Absolutně nemáme srovnání, jak je to v jiných krajích. Se soupeři mimo Ústecký kraj jsme se potkali jen na předsezonním turnaji a takové poznatky nejsou relevantní. O Sadské a Ostravě, se kterými se utkáme v základní skupině, jsme si nějaké informace zjistili, ale i tak se nedá odhadnout, na co bude naše hra stačit. Já tedy soukromý tip mám, ale nechci ho říkat," směje se trenérka Jitka Jančáková.
Národního finále v basketbale U13 se zúčastní dvanáct družstev - vítězů oblastních přeborů. Zápasový program začíná v pátek v 9.00 a končí v neděli ve 13.00 finálovým utkáním, hrát se bude souběžně na obou sálech sportovní haly. Levhartice páteční zápasy v základní skupině proti Sadské (9.00) a Ostravě (16.30) sehrají na malém sále. "Odehráli jsme na něm celou sezonu, máme tam natrénováno, jsme tam zvyklé. Ale pár tréninků jsme absolvovali i na velkém," naznačuje Jitka Jančáková, kam míří ambice Levhartic. "Samozřejmě rádi bychom se zapojili do bojů o medaile. Doufám, že domácí prostředí nám bude ku prospěchu, že holky nebude svazovat, naopak je vyburcuje k dobrým výkonům," dodává.
Na tři dny plné basketbalu klub srdečně zve sportovní příznivce. Mimo vlastní zápasy se v sobotu ve 20.00 hod. v hale uskuteční basketbalová show, jejíž ozdobou budou míčoví akrobaté Fly Addiction. "Bude tu spousta lidí z různých koutů republiky. Je i chomutovské fanoušky chceme přesvědčit, že mládežnické šampionáty umíme pořádat. Budeme chtít, aby to pro Chomutov byla jedna z větších sportovních událostí," říká jednatel BK Levharti Chomutov Petr Drobný. Informace k průběhu akce budou k dosažení v sekci Národní finále https://www.levharti.cz/nf/.

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář