Vytvořil Stanislav Král
dne 30.08.2017
  • Ženy
zobrazení (1121)
Prvním tréninkem v hale začala v úterý společná příprava nově sestavenému družstvu žen. Devadesát minut bylo zaměřeno na pilování souhry a řešení herních situací, trénink byl však také seznamovací. K chomutovské části, kterou tvoří juniorky a několik kadetek, se totiž přidala skupinka ze Slunety Ústí nad Labem pod vedením trenéra Martina Vaňka. „Měli jsme problémy s hráčkami, obtížně bychom skládali družstvo na novou sezonu. Proto když za námi přišli Tomáš Eisner a jeho manželka Jitka, že v Chomutově jsou perspektivní dorostenky a že by se tam měla hrát druhá liga, rozhodli jsme se, že to zkusíme,“ popsal ústecký trenér důvody připojení k chomutovskému týmu.
Dres Slunety za dres Levhartic vyměnilo šest hráček, z toho Lucie Vopálenská a Lenka Kozáková mají zkušenosti z nejvyšší soutěže. Celkově ústecké hráčky přicházejí k Levharticím s vizitkou šesti titulů ve druhé lize za posledních devět let. Ovšem daleko nejbohatší basketbalovou kariéru má další posila Jitka Eisnerová. Ta do Chomutova přestoupila po deseti letech v týmech z nejvyšších soutěží, z toho dva roky hrála německou Bundesligu. „Měla by patřit k našim oporám, dost na ni spoléháme,“ říká trenér družstva Tomáš Eisner, který družstvo vede společně s Martinem Vaňkem. „Chtěli bychom letošní sezonu přežít a v dalších ještě víc zapojovat naše juniorky. Hlavně si druhou ligu musíme vyzkoušet, protože moc nevíme, co od ní očekávat.“
Zatímco chomutovské juniorky a kadetky jsou v pravidelném tréninkovém zápřahu, ústecké hráčky vzhledem k rodinám a vzdálenosti od Chomutova dostaly individuální tréninkový plán. Do Chomutova se budou jezdit sehrávat jednou týdně, vždy ve středu. 

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář