Vytvořil Stanislav Král
dne 22.11.2017
  • Ostatní
zobrazení (698)
Basketbalový klub Levharti Chomutov vítá počin chomutovských zastupitelů, kteří na pondělním zasedání schválili společné memorandum osmi sportovních klubů a v důsledku toho i systém podpory vrcholového sportu. V letech 2017 až 2020 tak město Chomutov mezi těchto osm subjektů každoročně rozdělí 16 milionů korun.
Město vkládá finanční prostředky v řádu milionů korun do sportu každoročně, dosud to však bylo výhradně na činnost a akce mládeže. Průlomové rozhodnutí zastupitelů tak dává klubům jistotu a určitou možnost plánování. „Změnu postoje zastupitelů vítáme. Vždy jsme byli vděční za jakýkoliv příspěvek a vždy jsme se snažili to městu vracet výkony našich družstev a pozitivní reklamou po celé republice. Ale garantované příspěvky na čtyři roky dopředu chápeme jako základní kámen našeho financování, na němž můžeme stavět plány na poměrně významnou dobu dopředu. Věřím, že to v Chomutově povede k plošnému pozvednutí úrovně sportu právě v tom segmentu, o který se veřejnost zajímá nejvíc,“ řekl jednatel basketbalového klubu a šéftrenér mládeže Petr Drobný.
A jak hodlají peněz od města využít Levharti? „Plánujeme je použít na zlepšení podmínek pro naše vrcholová družstva mládeže a pro vytvoření platformy pro dospělý basketbal na úrovni, aby naši kvalitní hráči při přechodu mezi dospělé měli možnost pokračovat v adekvátní soutěži přímo v Chomutově, místo toho, aby odcházeli jinam nebo dokonce s basketbalem končili,“ uvedl jednatel klubu Jakub Kadlec.
Subjekty, kterých se podpora týká (abecedně): BK Levharti Chomutov, s.r.o., Czech Wrestling Chomutov, z.s., FC Chomutov, s.r.o., Florbal Chomutov, z.s., Piráti Chomutov, a.s., Sportclub 80 Chomutov, z.s., TJ Slávie Chomutov, z.s., TJ VTŽ Chomutov, z.s.

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář