Mladí Levharti - oficiální stránky Chomutovského basketbalu
Levhartice U12 0
Ústí n. L. 0

Do druhého zápasu vlétly levhartice ještě více odhodlané poprat se o vítězství a v šesté minutě vedly 13:5. Poté se trochu "zasekly" a soupeř začal nepříjemně dotírat. Skóre se v průběhu dalších čtvrtin přelévalo z jedné strany na druhou, ale závěrečnou čtvrtinu zvládly mnohem lépe domácí hráčky a s oficiální sezonou U12 v ročníku 2017/2018 se tak rozloučily vítězstvím o osm bodů. "Holky nechaly na hřišti všechno, i když to bylo místy zbrklé a neurovnané. Mám velikou radost, že se nám podařilo Ústí porazit, ačkoli jsme hrály bez Kačky Kloudové. Ještě po zápasech v Ústí před 14 dny se to zdálo nemyslitelné a holky měly hlavy dole, dnešním bojovným výkonem si ale dokázaly, že na Slunetu mají," upozornila na výkonnostní posun trenérka Jitka Jančáková. Ta ještě vyzdvihla výkony svých svěřenkyň a podporu rodičů. "Za celou sezonu bych ráda poděkovala všem našim hráčkám, které dávají do tréninků i zápasů všechno. Je radost vidět, jak se holky zlepšují a z basketbalových "miminek" se postupně stávají platnými hráčkami. V základní části jsme měly k dispozici Kačku Kloudovou, která svými zkušenostmi a dovednostmi pomohla i k překvapivému vítězství nad vítězkami oblastního přeboru z Litoměřic. Druhou tahounkou tohoto týmu a i tohoto zápasu byla jednoznačně Vája Čermáková, která v každém zápase odvádí neskutečně moc práce jak v útoku, tak v obraně, a ještě "pořád může", i když už myslíte, že nemůže :-) Další dvě hráčky ročníku 2006 Verča Sekáčová s Miškou Šantrochovou začaly hrát basketbal až v letošní sezoně a ačkoli mají tréninkový a herní deficit, vše nahrazují bojovností a touhou poprat se o každý míč. Zbytek družstva už je složen víceméně z hráček ročníku 2007 a mladších, které v letošní sezoně absolvovaly i turnaje U11. Každým zápasem se každá z holek zlepšovala, nebudu zde vyjmenovávat všechny, ale to, že se utkávaly se soupeřkami o rok staršími, jim určitě prospělo a budou z toho těžit v průběhu dalších sezon. Čeká nás hodně práce, ale moc se na ní s holkama těším. A nesmím opomenout rodiče, bez jejich podpory by to rozhodně nešlo," dodala Jitka Jančáková.
Toto družstvo čeká v letošní sezoně ještě "přátelský turnaj" v Chemnitz v termínu 29.4., kde bude obhajovat loňské vítězství. Navíc se většina hráček r. 2007 již za týden zúčastní Národního finále nejmladšího minižactva v Mostě, kde bude hrát společně s chomutovskými levharty stejného věku. Držíme jim palce!!!
Mladší minižákyně U12: Levhartice Chomutov - Sluneta Ústí nad Labem 48:40 (15:12, 19:22, 41:38)
Čermáková 22, Strádalová 8, Krstičová A. 5, Bittnerová 4, Pěničková 3, Šantrochová 2, Krstičová S. 2, Sekáčová 2, Plachá, Konopková, Tranžíková, Marková, Uhříčková, Šíchová