Mladí Levharti - oficiální stránky Chomutovského basketbalu
Levharti 0
Děčín 0

Levharti U19 dnes uzavírali sezonu proti soupeři, kterého jako jediného letos neporazili. Děčín svou dominanci ve skupině play out zpočátku dokazoval i na naší palubovce, brzy vedl 14:5, čtvrtinu vyhrál 20:14 a před poločasem ještě vyhrával 37:31. Levharti se ale rvali o vítězství a vedení pozvolna překlápěli na svou stranu. Když už se za stavu 73:66 zdálo, že směřují k vítězství, málem ho sami hodili Děčínu do klína. Během nepovedené dvouminutovky, kdy nedávali ani vyložené šance zpod koše, soupeř otočil na 75:77. V dramatickém závěru naši junioři přece jen strhli výsledek na svou stranu a výhrou si zajistili konečné čtvrté místo v lize. "Byli jsme atletičtější i basketbalovější, akorát jsme dělali triviální chyby. Když to nikdo nečekal, vždycky někdo vymyslel nějakou ptákovinu a těmi jsme soupeře drželi ve hře," řekl k utkání trenér Dan Hušek.
Liga juniorů U19 Levharti Chomutov - Horejsek Děčín 86:83 (14:20, 36:38, 63:59). Sestava Chomutova: Boyko 26, Seifert 17, T. Morávek 13, Pacák 11, Kovář 11, Mladý 3, Kopenec 3, Trandafír 2, Pova, Rola.