Vytvořil Jitka Jančáková
dne 05.05.2017
  • Mladší minižákyně U12
zobrazení (316)
Ve stejném termínu jako MČR U14 se v nedalekém Mostě konal Festival mladších minižákyň U12. Vzhledem k přátelským vazbám s pořádajícím klubem jsme měly možnost se jej zúčastnit i my. Už v prvním zápase jsme byly blízko vítězství. S týmem BC Slaný jsme se v šesté minutě čtvrté čtvrtiny dostaly do tříbodového vedení, o které jsme bohužel přišly a nakonec zápas prohrály 54:58. Holky to obrečely, byly tentokrát opravdu blízko vítězství. Ve druhém zápase nás čekal favorit skupiny SŠMH Žabiny Brno, který svou roli potvrdil a konečné skóre se zastavilo na 20:77. Čekaly nás boje o 9. - 12. místo a tím i přijatelnější soupeři. V sobotu nás čekal soupeř z Karlových Varů a i tady jsme odešly poraženy 30:63, neboť první pětka se nedokázala střelecky prosadit a ve druhé pětce zase proti nám dominovala karlovarská Eliška Trollerová - zároveň nejlepší střelkyně celého turnaje. V neděli časně zrána nás tak čekal boj o 11. místo a zároveň poslední zápas této sezony. A soupeř? BSK Tatran Kraslice....Holky hrály s obrovským nasazením, ale bylo na nich vidět, jak je svazuje nervozita. Tahaly jsme se o každý bodík, třetí čtvrtina se nám ale vůbec nepovedla a soupeřky odskočily na rozdíl jedenácti bodů. Ve čtvrté čtvrtině jsme však zavelely k obratu, třemi rychlými koši po sobě jsme najednou byly zpátky ve hře, Kačka Kloudová výborně rozdávala přihrávky, sem tam sama zakončila, Eliška Choroušová a Terka Koudelková najednou byly schopny s ledovým klidem zakončit a neskutečnou bojovností a také několika úspěšnými koši se prezentovala i Kačka Žatecká. K našemu vysněnému cíli nám trochu pomohlo i vyfaulování se nejlepší kraslické hráčky Amélie Vopičkové. Ale na to s historie neptá... Se závěrečnou sirénou holky začaly skákat nadšením, objímat se, výskat, jásat... Na světelné tabuli totiž svítil výsledek 46:42 pro Levhartice!!! Po vyčerpávající sezoně jak po fyzické, tak zejména po psychické stránce, kdy jsme na žádného soupeře nestačily, se nám dostalo zadostiučinění a holky si na závěr mohly pořádně zaskandovat a zatleskat. Pochvalu za výborné výkony na tomto turnaji zaslouží zejména Kačka Žatecká a Barča Doležalová, které odvedly opravdu maximum toho, co umí a které ani vteřinu pobytu na hřišti nevypustily. Krom toho se do finálových bojů ve střelbě trestných hodů probojovala i Terka Koudelková, když úspěšně zakončila 7 pokusů z 10. Věřme, že příští sezona přinese takovýchto krásných okamžiků více :-) Budeme na tom všichni společně pracovat.