Vytvořil Stanislav Král
dne 20.05.2017
  • Kadetky U17
zobrazení (1629)
Smělý předsezonní cíl - postoupit do extraligy - se kadetkám U17 podařilo splnit! V kvalifikaci, kterou v chomutovské hale hostily, vyhrály klíčový první zápas, po němž už se mohly radovat.
Spolu s Levharticemi, které si účast zajistily suverénním vítězstvím v lize, kvalifikaci hrály také SBŠ Ostrava a KP Brno, tedy předposlední a poslední celek extraligy. A protože na začátku kvalifikace Brno porazilo Ostravu 83:50 (20:5, 33:22, 62:35), bylo jasné, že pokud Levhartice ve svém úvodním zápase Ostravu také porazí, budou v příští sezoně hrát nejvyšší soutěž. Naše kadetky začaly výborně a ve 2. čtvrtině vedly až o 21 bodů. Rozhodnuto ale nebylo, Severomoravanky snížily a až do závěru držely naději na zvrat. Poslední minuty ale opět vyzněly jednoznačně pro Levhartice, které se se závěrečným klaksonem staly extraligovými!
Levhartice Chomutov - SBŠ Ostrava 74:51 (23:8, 41:29, 54:42). Sestava Chomutova: Pikalová 20, Zdeňková 18, Jünglingová 14, Hlavová 6, Hrabovská 6, Ceralová 6, Horsáková 4, Hartmanová, Drobná, Gottwaldová, Baženovová, Sýkorová.
Zápas Chomutova s Brnem se hrál jen z povinnosti, oba soupeři už měli extraligu zajištěnou. Po výborném startu (stav 25:10 ve 23. minutě) se iniciativa a posléze i vedení přelily na stranu Brňanek. Naše děvčata držela krok do stavu 40:40, ale závěr se jim nepovedl.
Levhartice Chomutov - KP Brno 46:70 (17:10, 27:29, 40:48). Sestava Chomutova: Zdeňková 14, Horsáková 9, Pikalová 6, Hrabovská 4, Baženovová 4, Jünglingová 3, Drobná 3, Sýkorová 2, Hartmanová 1, Hlavová, Gottwaldová, Ceralová.
"Věděli jsme, že první zápas je klíčový. Byla na nás znát nervozita a zápas probíhal ve vlnách, kdy výborné fáze střídal útlum. Vedli jsme o dvacet a měli možnost soupeře dorazit, bohužel jsme ho nechali snížit, takže jsme celé utkání odehráli v nejistotě. Druhý zápas jsme také chtěli vyhrát, ale současně jsme chtěli dát prostor všem hráčkám. Nakonec je výsledek až krutý, protože jsme se tři čtvrtiny drželi," okomentoval výkony Levhartic trenér Tomáš Eisner. "Podařilo se nám splnit cíl, který nebyl úplně jednoduchý. Ale jednoduché to nebude ani dál, protože nás čeká spousta práce, abychom v extralize mohli obstát," dodal.