Vytvořil Stanislav Král
dne 19.06.2017
  • Ostatní
zobrazení (446)
V Hradci Králové, kde v těchto dnech probíhá basketbalové mistrovství Evropy žen, měly své malé "mistrovství" také hráčky ročníku 2003 a mladší. Turnaje regionálních výběrů se zúčastnily i Levhartice Nikola Zdeňková, Lucie Ceralová, Adéla Mešková, Valérie Nováková, Barbora Jorová, Valentýna Kadlecová, Natálie Vostatková a Adéla Džurdženíková. Družstvo Severních Čech vedené Petrem Drobným a Vladimírem Hejlem doplňovalo šest hráček z Ústí n. L. a Litoměřic.
Severní Čechy turnajem prošly s bilancí tří vítězství a dvou proher a nakonec z osmi účastníků skončily páté. Klíčem k tomuto umístění byl hned první zápas proti Východním Čechám. Severočešky v poločase vedly o 17 bodů, ale nakonec o dva prohrály. Pak o čtyři body zvítězily nad Jižní Moravou, ale nestačily na nečekaně silný výběr ze severní a střední Moravy. Z pozice třetího týmu skupiny B si pak Severní Čechy bez problému poradily se Západními Čechami a v závěrečném utkání o 5. místo opět těsně porazily Jižní Moravu.
Zápasy ve skupině: Severní Čechy - Východní Čechy 58:60, Severní Čechy - Jižní Morava 77:73, Severní Čechy - Sev.+Stř. Morava 38:63.
Play off: Severní Čechy - Západní Čechy 55:41.
O 5. místo: Severní Čechy - Jižní Morava 56:53.
Trenér Levhartic a v tomto případě i trenér výběru Severních Čech Petr Drobný k účasti chomutovských basketbalistek řekl: "Naše holky hrály dobře, tvořily základní pětku výběru. Ale regionální výběr je prioritně o něčem jiném než o úspěchu. Důraz se klade na to, aby si dostatečně zahrály všechny hráčky v družstvu."
Systém regionálních výběrů má za cíl představit to nejlepší, co kraje v dané věkové kategorii nabízejí a pomoci tak získat co nejobjektivnější informace realizačnímu týmu reprezentace U15, která je prvním reprezentačním výběrem. Účastnice turnaje byly pozvány do hlediště na zápasy evropského šampionátu Česko - Ukrajina a Česko - Maďarsko. Viděly tak v akci české reprezentantky, které by jednou samy mohly nahradit.

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář