Vytvořil Stanislav Král
dne 12.06.2018
  • Mladší žáci U14
zobrazení (216)
Mladší žáci U14 si pro příští sezonu v kategorii starších žáků museli soutěž vybojovat v kvalifikaci. V případě úspěchu tou soutěží byla liga, v případě neúspěchu nadregionální přebor. Motivace jasná, ale cíl těžký. V prvním kole Levharti v mimořádně kvalitní skupině obsadili třetí místo ze čtyř, čímž si ale aspoň zajistili možnost porvat se o postup ve druhém kole.
V něm je o víkendu čekaly Litoměřice. Ty si v prvním kole vedly o poznání lépe, skončily druhé, a pro dvojutkání s Chomutovem se stavěly do role favorita. Ovšem narazily, protože Levharti v této sezoně už poněkolikáté dokázali, že když jde o hodně, dokážou se vybičovat k velkým výkonům.
Levharti Chomutov – Slavoj Litoměřice 78:63 (16:13, 41:33, 65:53). Sestava Chomutova: Vosejpka 30, F. Morávek 19, Kundert 10, Straška 9, Vácha 8, Slabihoud 2, Bleha, Smetana, Čech, Böhm, Pham, Pešek. Bojovný zápas, ve kterém domácí od začátku mírně vedli. Na straně Litoměřic prokázal velkou kvalitu Jakub Ježek, který do poločasu vstřelil 23 bodů z 33 svého týmu, do konce zápasu pak 37 ze 63. Levharti naopak hráli kolektivně a zaslouženě vyhráli. „Začali jsme hodně dobře, koncentrovaně. Soupeř stál v pěti v bedně a tomu jsme museli uzpůsobit taktiku. Stříleli jsme z venku a celkem překvapivě nám to vycházelo. Hráli jsme hezký basket, měli jsme rychlý přechod do útoku. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou a výborně nám vyšel závěr, protože zápas jsme uzavřeli dvěma trojkami,“ popsal utkání trenér Dan Hušek.
Slavoj Litoměřice – Levharti Chomutov 66:66 (14:14, 33:25, 49:51). Sestava Chomutova: F. Morávek 16, Vosejpka 14, Slabihoud 14, Böhm 12, Straška 3, Bleha 2, Kundert 2, Vácha 2, Čech 1, Petrovický, Pham, Pešek. Našemu družstvu k postupu stačila i prohra o 14 bodů, ale v úvodních minutách, kdy Litoměřice vedly o 7 bodů, se zdálo, že tento limit bude brzy překročen. Naštěstí se Levharti srovnali a začali předvádět svůj basketbal. Ten je přivedl k remíze a tím i k postupu! Na straně domácích mohla být spokojenost jen s výkonem Ježka, který tentokrát dal 34 bodů. „Při vedení o patnáct bodů nám bylo jasné, že prohrát si to můžeme jen sami. A bohužel jsme do odvety vstoupili špatně, byli jsme jako svázaní. Naopak Litoměřice se dostaly do laufu. Naštěstí se kluci po pohovoru uklidnili, začali se rvát o každý míč a ve třetí čtvrtině se hned sedm z nich střelecky prosadilo, kdežto Litoměřice měly jen Ježka,“ popsal Dan Hušek rozhodující aspekty zápasu, který byl pro náš klub posledním mistrovským v sezoně 2017/2018.