Vytvořil Stanislav Král
dne 27.05.2017
  • Ostatní
zobrazení (324)
Nově sestavené družstvo juniorek U19 se úspěšně popasovalo s úkolem v kvalifikaci vybojovat účast v lize. Levhartice na domácí palubovce porazily oba své soupeře a na rozdíl od nich nemusejí absolvovat druhé kvalifikační kolo.
Náš tým, jehož základ tvoří čerstvě extraligové kadetky, nastoupil k prvnímu utkání proti pražské Aritmě. Soupeř přijel jen s osmi hráčkami, zato dvě z nich hrají juniorskou extraligu za USK Praha. Zápas byl vyrovnaný do 8. minuty (15:13), ještě v polovině druhé čtvrtiny držely Pražanky naději, pak se ale definitivně projevila výhoda plné lavičky. Levhartice utekly na rozdíl dvaceti bodů a ten s jistotou držely až do konce. "V hale bylo dusno a večer nás čekal druhý zápas, proto jsem protočil všechny hráčky. Soupeře se nám podařilo uběhat. Holky chválím za bojovnost, ubránily klíčové hráčky soupeře," řekl k úvodnímu duelu trenér Petr Drobný.
Levhartice Chomutov - Aritma Praha 71:52 (23:15, 44:30, 59:39). Sestava Chomutova: Pikalová 26, Hrabovská 10, Škvárová 10, Hlavová 8, Horsáková 6, Junglingová 4, Lencová 2, Hartmanová 2, Baženovová 2, Sýkorová 1, Drobná, Gottwaldová.
Protože v druhém zápase Klatovy porazily Aritmu, musely Levhartice ve večerním utkání nad Klatovy jakkoliv zvítězit. Nebyl to ale snadný úkol, Západočešky totiž také spoléhaly na tři hráčky z extraligy. Zápas byl dlouho vyrovnaný, naše družstvo jednu chvíli vedlo o šest bodů, ale v poločase o jeden prohrávalo. Zlom přišel v nástupu do druhé půle, kde Levhartice bleskově utekly na rozdíl třinácti bodů. Náskok pak udržely až do konce. "Zápas jsme zvládli velmi dobře, hlavně bojovností a větší vůlí po vítězství," poznamenal Petr Drobný.
BK Klatovy - Levhartice Chomutov 44:58 (15:17, 30:29, 37:44). Sestava Chomutova: Pikalová 26, Hlavová 11, Hrabovská 7, Lencová 6, Sýkorová 3, Jünglingová 3, Hartmanová 2, Drobná, Gottwaldová, Baženovová, Škvárová, Horsáková.
Vítězstvím v kvalifikaci získali Levharti Chomutov další ligovou soutěž. Momentálně jsou spolu se Slovanem Litoměřice jedinými kluby v Ústeckém kraji, které mají od kategorii U14 všechna dívčí družstva v lize nebo extralize.