Vytvořil Stanislav Král
dne 23.03.2017
  • Ostatní
zobrazení (658)
Basketbalová SD liga v chomutovské hale vyvrcholila pátým turnajem, na kterém se sešla školní družstva složená z žáků prvních až třetích tříd. Pro chlapce a děvčata do deseti let věku je tato soutěž první příležitostí, jak se poměřit s jinými týmy a jak si zahrát podle basketbalových pravidel, i když ta jsou přiměřeně benevolentnější. Co účastníkům chybí z basketbalových dovedností, to nahrazují nadšením. Všechny zápasy proto měly bouřlivou atmosféru, nejvíc zřejmě souboj mezi základními školami Budovatelů z Jirkova a chomutovskou z Písečné. Vyhrála ho první jmenovaná škola, přestože v poločase prohrávala 4:8. V druhé půli ale strhla vedení na svou stranu, vyhrála 14:8 a zvítězila tak i v celém turnaji. „Vhodně to doplňuje výuku basketbalu na škole. Děti to hrozně baví, je to pro ně ojedinělá možnost si zahrát. Příští školní rok do toho jdeme znovu,“ uvedla na adresu SD ligy Dagmar Režná, učitelka tělocviku na vítězné škole.  
Pořadí nejlepších: 1. ZŠ Budovatelů Jirkov, 2. ZŠ Písečná Chomutov, 3. ZŠ Na Příkopech Chomutov, 4. ZŠ Kadaňská Chomutov.
Turnaje každý měsíc připravoval basketbalový klub Levharti Chomutov. „Soutěže se zúčastňují školy, na kterých fungují basketbalové kroužky coby naše přípravky. Jsou to nejen chomutovské školy, ale i z Jirkova a několika obcí v okolí. Kroužky vedou naši trenéři a někdy tamní učitelé tělocviku. My přitom doufáme, že až tyto děti dorostou, přejdou k nám do klubu,“ vysvětlil trenér mládeže Petr Drobný systém vyhledávání talentů. SD ligu podporují Severočeské doly, Asociace školních sportovních klubů ČR a Zubní klinika Chomutov.

komentáře (0)

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář